هدر موبایل
1399/12/16 19:18:46
سرویس استان ها
حسین زاده تاکیدکرد:

لارستان در شبکه صنعت فولاد ایران قرار می گیرد

نماینده مردم لارستان در مجلس بابیان اینکه تحول صنعتی در منطقه نیازمند احداث و توسعه کارخانه است، گفت: کارخانه کنسانتره سنگ آهن، مواد اولیه ذوب آهن و فولاد را تامین می‌کند .
لارستان در شبکه صنعت فولاد ایران قرار می گیرد نماینده مردم لارستان در مجلس بابیان اینکه تحول صنعتی در منطقه نیازمند احداث و توسعه کارخانه است، گفت: کارخانه کنسانتره سنگ آهن، مواد اولیه ذوب آهن و فولاد را تامین می‌کند . https://cdn.icana.ir/d/019/202005102083572671.jpg لارستان,در,شبکه,صنعت,فولاد,ایران,قرار,می,گیرد Icana

 به گزارش خبرنگار  خبرگزاری  خانه ملت ،حسین حسین زاده در  مجلس بابیان  اینکه  برای ایجاد رونق و تحول صنعتی در منطقه نیازمند احداث کارخانه‌هایی هستیم که تولیدکننده مواد اولیه باشند،گفت: کارخانه کنسانتره سنگ آهن، مواد اولیه ذوب آهن و فولاد را تامین می‌کند و لارستان را در شبکه صنعت فولاد ایران قرار خواهد داد.

 نماینده مردم لارستان و خنج و گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی درباره  تحول صنعتی در منطقه جنوب فارس ادامه داد: وزیر صمت با احداث دو کارخانه بزرگ صنعتی و ایجاد پتروشیمی پایین دست در حوزه انتخابیه  موافقت کرد.

وی با بیان اینکه برای ایجاد رونق و تحول صنعتی در منطقه نیازمند احداث کارخانه‌هایی هستیم که تولیدکننده مواد اولیه باشند ادامه داد: با ایجاد این کارخانه‌ها، صنایع پایین‌دستی را هم می‌توان به منطقه آورد و در نتیجه شاهد رشد صنعتی و ایجاد چند هزار شغل برای مردم باشیم.

 وی تصریح کرد: باتوجه به ظرفیت‌های معدنی که منطقه دارد و پیگیری‌ها و مذاکرات بسیاری که صورت گرفت، موافقت وزارت صمت برای ساخت دو کارخانه کنسانتره سنگ آهن و کربنات سدیم دریافت شد.

 حسین زاده  افزود :کارخانه کنسانتره سنگ آهن، مواد اولیه ذوب آهن و فولاد را تامین می‌کند و لارستان را در شبکه صنعت فولاد ایران قرار خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه کربنات سدیم نیز موجب می‌شود مواد اولیه لازم برای ساخت شیشه و بلور در داخل کشور تامین شود. تولیدات کارخانه کربنات سدیم در صنایع پایین دستی مانند شیشه و بلور، صنایع شوینده و پاک کننده، تصفیه آب و پتروشیمی‌ها استفاده می‌شود.

حسین زاده  ادامه داد: ایجاد این صنایع به صورت مشارکتی با ایمیدرو یا کاملا خصوصی امکانپذیر است که از سرمایه‌گذارانی که مایل هستند در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند، کارگروه اقتصادی و تیم مشاورین صنعتی و بازرگانی دفتر نماینده آمادگی دارند در زمینه مشاوره با مردم  همکاری نمایند.

 نماینده مردم لارستان در مجلس  تصریح کرد: معضل کمبود روغن در کشور به دلیل تولید نامتناسب و توزیع غیرمناسب است که در هر دو زمینه مسئولیت متوجه وزارت صمت است. 

وی در پایان یادآورشد: به هرحال بنده از وزیر صمت خواستم که مشکل کمبود روغن در منطقه جنوب فارس حل شود که ایشان قول دادند دستورات لازم را صادر خواهند کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet