خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/18 08:55:26
سرویس استان ها
حیدری مطرح کرد :

قوانین و آیین نامه هایی که هیچگاه درباره مرزنشینان اجرا نمی شوند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: قوانین و آیین نامه هایی برای حل مشکلات معیشتی مرزنشینان وجود دارد اما هیچگاه درباره اجرا نمی شوند.
قوانین و آیین نامه هایی که هیچگاه درباره مرزنشینان اجرا نمی شوند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: قوانین و آیین نامه هایی برای حل مشکلات معیشتی مرزنشینان وجود دارد اما هیچگاه درباره اجرا نمی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005107659263321.jpg قوانین,و,آیین,نامه,هایی,که,هیچگاه,درباره,مرزنشینان,اجرا,نمی,شوند Icana

شهریار حیدری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عدم اجرای آیین نامه‌ها و قوانین مناطق مرزی، گفت: در بحث ساماندهی فعالیت مرزنشینان و کولبران نیاز به قانونگذاری داریم اما با این حال دولت در قالب آیین نامه و بخشنامه می تواند کمک شایانی به بهبود ساکنان مناطق مرزی داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: قوانین اجرا نشده زیادی در بحث ساماندهی فعالیت مرزنشینان وجود دارد که می‌توان به قانون صادرات در مقابل واردات و فعالیت تعاونی های مرزنشینان مصوب سال 1383 اشاره کرد.

وی افزود: آیین نامه های ساماندهی مبادلات مرزی 1397 و 1398 و 1385 وجود دارد اما هیچگاه  اجرایی نمی شود بر این اساس باید بُعد نظارتی مجلس یازدهم را باید تقویت کنیم./

پایان پیام

     

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet