هدر موبایل
1399/12/16 17:51:38
سرویس صحن
شریعتی در تذکر شفاهی گفت:

تمام گرفتاری های مجلس در بودجه نویسی به خاطر بدعملی دولت بوده است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از اهانت نماینده دولت به مجلس گفت: تمام گرفتاری های مجلس در بودجه نویسی به خاطر بدعملی دولت بوده است.
تمام گرفتاری های مجلس در بودجه نویسی به خاطر بدعملی دولت بوده است سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از اهانت نماینده دولت به مجلس گفت: تمام گرفتاری های مجلس در بودجه نویسی به خاطر بدعملی دولت بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202102103207111064.jpg تمام,گرفتاری,های,مجلس,در,بودجه,نویسی,به,خاطر,بدعملی,دولت,بوده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مالک شریعتی در نشست علنی نوبت دوم امروز (شنبه 16اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای تبصره 12 بودجه سال 1400 ارجاعی به کمیسیون تلفیق مجلس، با اشاره به اظهارات پورمحمدی معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به استناد بند 11 ماده 22 آیین نامه داخلی مجلس گفت: هیات رئیسه موظف است از شأن مجلس و نمایندگان دفاع کند. نماینده دولت وقتی تصریحاً یا تلویحاً به مجلس اهانت و نظر نمایندگان را غیرکارشناسی عنوان می کند، رئیس جلسه باید به عنوان اولین نفر پاسخ محکمی به نماینده دولت دهد که نمایندگان را در خانه ملت تحقیر نکند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم افزود: تمام گرفتاری های ما در بودجه نویسی به خاطر بدعملی دولت بوده است، به عنوان مثال سازمان برنامه مهرماه سال جاری افزایش ناگهانی و چندبرابری در حقوق بازنشستگان انجام داده، لذا یک استاد تمام دانشگاه از بازنشسته همتراز خود کمتر دریافت می کند، چون در آن مقطع رئیس سازمان برنامه و بودجه هدف کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری داشته و به عنوان اولین نظر حزب خود هم انتخاب شده بود!

وی یادآور شد: گردابی که امروز در مجلس پیرامون همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی یا مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی شکل گرفت، نتیجه ناکارآمدی ها و نابلدی ها و شاید بلدی هایی است که دولت رقم زده، نماینده دولت باید توضیح دهد که چه کارشناسی پشت افزایش حقوق مهرماه بوده، زیرا این افزایش بدون ضابطه و برنامه انجام گرفته است.

معیشت اساتید جدی گرفته شود

در ادامه علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در تذکری با استناد به ماده 24 آیین نامه داخلی مجلس گفت: هیات رئیسه مجلس در مقابل همه نمایندگان مسئول است و باید نکاتی را در این زمینه رعایت کند.

وی در ادامه با پخش صدای مقام معظم رهبری در رابطه با کاهش دغدغه های معیشت اساتید دانشگاه گفت: امروز در مجلس به اعتراض به حقوق ها گفته شد مثلا فلان شرکت ها 40 تا 50 میلیون دریافتی دارند، اما باید بگویم ما استاد تمام هایی داریم که صرفاً 16 تا 17 میلیون حقوق می گیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet