هدر موبایل
1399/12/16 20:30:03
سرویس صحن
رئیس کمیسیون آموزش:

مصوبات نباید باعث دلسردی اساتید دانشگاه از کشور شود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نباید مصوبات مجلس به گونه‌ای باشد که باعث فراری شدن اساتید دانشگاه از کشور باشد و من اینجا فریاد بزنم که فقط در سال گذشته ۹۰۰ استاد از کشور خارج شده‌اند.
مصوبات نباید باعث دلسردی اساتید دانشگاه از کشور شود رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نباید مصوبات مجلس به گونه‌ای باشد که باعث فراری شدن اساتید دانشگاه از کشور باشد و من اینجا فریاد بزنم که فقط در سال گذشته 900 استاد از کشور خارج شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805109860752931.jpg مصوبات,نباید,باعث,دلسردی,اساتید,دانشگاه,از,کشور,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا منادی سفیدان در نشست علنی نوبت سوم امروز (شنبه، 16اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری خطاب به هیأت رئیسه و معاونت حقوقی مجلس گفت: در نوبت قبل و در جریان رسیدگی به تبصره (12) رئیس جلسه با استناد به صحبت‌های معاونت حقوقی اعلام کردند که موضوع مرتبط با حقوق اعضای هیأت علمی و اساتید نیاز به دو سوم آراء ندارد.

وی افزود: اما من با بررسی‌هایی که کردم و با صحبتی که با اکثر خبرگان مجلس انجام دادم به این نتیجه رسیدم که این مصوبه نیاز به دو سوم دارد و حدود 40 تا 50 نفر از عزیزان و خبرگان مجلس نیز نامه‌ای را در این باره امضا کردند که این مصوبه نیاز به دو سوم رأی داشته است و شما یا باید این مصوبه را باز گردانید و یا باید به اعتراض ما رسیدگی کنید چرا که اتفاق خلاف آیین‌نامه در حال رخ دادن است. من در همان زمان نیز تذکر دادم و آقای قاضی‌زاده به عنوان رئیس جلسه نیز این را پذیرفت.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد: رئیس جلسه گفتند با استناد به معاونت حقوقی مجلس نیاز به دو سوم رأی در این باره نیست اما مگر به اندازه معاونت حقوقی اطلاعات مرتبط با آیین‌نامه ندارم؟ من با 4 دوره سابقه نمایندگی می‌توانم در این باره اظهارنظر کنم، این مصوبه اشتباه است و خلاف قانون است و با استناد به صحبت‌های معاون حقوقی نمی‌توان کار خلاف قانون انجام داد و باید تجدیدنظر شود.

وی تأکید کرد: از هیأت رئیسه می‌خواهم اساتید دانشگاه را مستثنی کنید و آنها را فراری ندهید، من باید آمار بدهم که سال گذشته 900 استاد از کشور خارج شده‌اند، امروز معاون وزارت دفاع در صحبتی که با من داشت اظهار می‌کردند که اکثر اساتید ما به این مسئله اعتراض دارند، اساتیدی که با 40 سال سابقه کار حقوقی کمتر از 14 میلیون می‌گیرند، عین بی‌عدالتی است و به جای برخورد با افرادی که با لیسانس‌های تاریخ در هیأت مدیره‌های شرکت‌های دولتی با 50 میلیون حقوق فعالیت می‌کنند، حقوق اعضای هیأت علمی و اساتید را محدود کردند و نباید از بیانات رهبری در مورد توجه به معیشت اساتید دانشگاه غفلت کنیم.

علی نیک زادثمرین رئیس نشست علنی نوبت سوم امروز (شنبه، 16اسفند ماه) در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: من شهادت شرعی می‌دهم که اداره کل قوانین شب و روز ندارند که بتوانند پشتیبانی لازم را در جهت اجرای کامل و صحیح آیین‌نامه از جلسات علنی مجلس بنمایند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet