هدر موبایل
1399/12/16 21:22:46
سرویس صحن
در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۰ صورت گرفت؛

مجوز مجلس برای تسویه بدهی وزارت دفاع و نیروهای مسلح توسط دولت

نمایندگان مجلس مصوب کردند تا براساس بند (و) تبصره ۵ ، دولت به تسویه بدهی وزارت دفاع و نیروهای مسلح به بانک ها همچون سایر دستگاه ها بپردازد.
مجوز مجلس برای تسویه بدهی وزارت دفاع و نیروهای مسلح توسط دولت نمایندگان مجلس مصوب کردند تا براساس بند (و) تبصره 5 ، دولت به تسویه بدهی وزارت دفاع و نیروهای مسلح به بانک ها همچون سایر دستگاه ها بپردازد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109224287164.jpg مجوز,مجلس,برای,تسویه,بدهی,وزارت,دفاع,و,نیروهای,مسلح,توسط,دولت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، وحید جلال زاده در نشست علنی نوبت سوم امروز (شنبه 16اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای بودجه سال 1400 ارجاعی به کمیسیون تلفیق مجلس، پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مبنی بر الحاق جزء به جزء 2 تبصره 5 ماده واحده را تشریح کرد که این پیشنهاد با بودجه با 147 رأی موافق، 37 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

براساس جزء الحاقی به جزء 2 تبصره 5  به ماده واحده؛ تا سقف 60 هزار میلیارد ریال از منابع این جزء به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و شرکت های تابعه آن بابت تسویه بدهی ارزی ریالی خود به بانک مرکزی، بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی و همچنین تا سقف 10 هزار میلیارد ریال بابت تسویه بدهی بانکی شرکت های تابعه وابسته به سازمان های نیروهای مسلح اختصاص یابد.

جلال زاده در تشریح دلیل بیان این پیشنهاد تصریح کرد: سال ها قبل وزارت دفاع خریدی از کشور ثالث انجام داده و بانک مرکزی بدهی آن را پرداخت کرده است، اما این وزارتخانه سال هاست که به این بانک بدهکار است، بنابراین ما از ظرفیت بند (و) تبصره 5 استفاده می کنیم تا دولت در زمان تسویه بدهی برخی دستگاه ها، بدهی این وزارتخانه را نیز تسویه کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet