هدر موبایل
1399/12/16 21:25:20
سرویس صحن
در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۴۰۰ مصوب شد؛

تکلیف دولت برای اجرای طرح ملی حدنگار طی دو سال با مشارکت کشاورزان

نمایندگان مجلس براساس پیشنهاد الحاقی کمیسیون کشاورزی دولت را مکلف کردند طی ۲ سال با مشارکت کشاورزان طرح ملی حدنگار را اجرایی کرده و زمین های کشاورزی را صاحب سند کند.
تکلیف دولت برای اجرای طرح ملی حدنگار طی دو سال با مشارکت کشاورزان نمایندگان مجلس براساس پیشنهاد الحاقی کمیسیون کشاورزی دولت را مکلف کردند طی 2 سال با مشارکت کشاورزان طرح ملی حدنگار را اجرایی کرده و زمین های کشاورزی را صاحب سند کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202103102969646069.jpg تکلیف,دولت,برای,اجرای,طرح,ملی,حدنگار,طی,دو,سال,با,مشارکت,کشاورزان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز (شنبه، 16 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه 1400، با 164 رأی موافق، بدون رأی مخالف و 28 رأی ممتنع از مجموع 213 رأی با پیشنهاد کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس موافقت کردند که براساس آن به ازای دریافت 40 هزار تومان از هر هکتار زمین کشاورزی از کشاورزان، طی 2 سال طرح ملی حد نگار (کاداستر) اجرایی می شود.

سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در جریان پیشنهاد این بند الحاقی طی سخنانی، اظهار داشت: هر زمین کشاورزی براساس اجرای کاداستر باید صاحب سند باشد و سال 94 قانونی در این باره تصویب شد که طی 4 سال این اتفاق بیفتد اما تاکنون تنها 10 درصد زمین های کشاورزی صاحب سند شده اند و ادامه این روند 30 سال به طول می انجامد.

وی افزود: کشاورزان برای دریافت تسهیلات بانکی و سایر تسهیلات کشاورزی مجبور به تامین وثیقه و مشکلات فراوانی در این زمینه هستند و این تهدید کشاورزان است در حالی که زمین های کشاورزی آن ها سند داشته باشد بسیاری از مشکلات آن ها مرتفع خواهد شد و در این پیشنهاد الحاقی با مشارکت خود کشاورزان این موضوع را دو ساله محقق خواهیم کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet