خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/16 22:21:46
سرویس صحن
در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۴۰۰؛

وزارت خارجه مکلف به حفظ و افزایش حقابه ایران از رود هیرمند شد

نمایندگان مجلس، دولت جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه را مکلف به پیگیری اقدامات سیاسی و عمرانی لازم جهت حفظ و افزایش حقابه ایران از رود هیرمند کردند.
وزارت خارجه مکلف به حفظ و افزایش حقابه ایران از رود هیرمند شد نمایندگان مجلس، دولت جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه را مکلف به پیگیری اقدامات سیاسی و عمرانی لازم جهت حفظ و افزایش حقابه ایران از رود هیرمند کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202103103951537027.jpg وزارت,خارجه,مکلف,به,حفظ,و,افزایش,حقابه,ایران,از,رود,هیرمند,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز (شنبه، 16اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1400، با پیشنهاد حبیب اله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون، مبنی بر الحاق بندی به ماده واحده لایحه بودجه کل کشور موافقت کردند.

بر اساس بند الحاقی، دولت مکلف است در سال 1400 جهت تصویب، استمرار و افزایش حقابه ایران از رودخانه هیرمند؛ اقدام سیاسی، اقتصادی و عمرانی لازم را در چارچوب اعتبارات مصوب به عمل آورد.

همچنین وزارت امور خارجه موظف است گزارش عملکرد در خصوص این موضوع را هر سه ماه یکبار به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارائه نماید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet