هدر موبایل
1399/12/18 08:00:00
سرویس سیاسی
عباس زاده مشکینی با اشاره به مصوبه پیشنهادی خود مطرح کرد

گام مجلس برای تعیین تکلیف دارایی‌های نقدی و غیرنقدی ایران در خارج از کشور

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس پیشنهاد خود را که در آخرین جلسه بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ تشریح کرد و گفت: لازم بود هرچه سریع‌تر وضعیت دارایی‌های نقدی و غیرنقدی کشورمان در خارج تعیین تکلیف شود.
گام مجلس برای تعیین تکلیف دارایی‌های نقدی و غیرنقدی ایران در خارج از کشور عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس پیشنهاد خود را که در آخرین جلسه بررسی لایحه بودجه 1400 تشریح کرد و گفت: لازم بود هرچه سریع‌تر وضعیت دارایی‌های نقدی و غیرنقدی کشورمان در خارج تعیین تکلیف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202009105981919476.jpg گام,مجلس,برای,تعیین,تکلیف,دارایی‌های,نقدی,و,غیرنقدی,ایران,در,خارج,از,کشور Icana

محمود عباس زاده مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت تعیین تکلیف دارایی‌های منقول و غیرمنقول جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، گفت: میزان قابل توجهی دارایی نقدی و غیرنقدی در خارج از کشور داریم که در حال حاضر امکان بهره برداری از آن وجود ندارد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ارقام مختلفی از میزان دارایی های ایران ارائه می شود، اظهار داشت: دو سال پیش آخرین برآوردها در این زمینه صورت گرفت که میزان دارایی های ایران را بیش از حدود یک میلیون میلیارد تومان برآورد کرد.

وی در ادامه تأکید کرد: لازم بود درباره سرنوشت و مقدار دارایی های ایران و اینکه در کدام کشور قرار دارند، تعیین تکلیف صورت گرفته و وضعیت حقوقی آنها مشخص شود همچنین باید این دارایی ها مولدسازی کرده و برای کشورمان درآمدزا شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به پیشنهاد خود در زمان بررسی بخش هزینه ای تبصره 18 ماده واحده لایحه بودجه 1400، خاطرنشان کرد: بر اساس این پیشنهاد که حائز رأی اکثریت نمایندگان شد دولت مکلف است در نیمه اول سال آتی فهرست کامل و جامعی از دارایی های نقدی و غیرنقدی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور احصاء کرده و برنامه خود را برای مولدسازی این دارایی ها ارائه کند به طوری که ملت ایران بتوانند از عواید این اموال استفاده کنند همچنین وزارت اقتصاد باید گزارش این عملکرد را در نیمه دوم سال آتی به مجلس ارائه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet