شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/12/18 18:19:18
سرویس سیاسی
مالکی با اشاره به بیانیه تروئیکای اروپا:

غربی‌ها مجبورند با ایران کنار بیایند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عقب‌نشینی از صدور قطعنامه انتقادی علیه ایران در شورای حکام آژانس انرژی اتمی به نوعی مصداق "یکی به نعل می‌زند و یکی به میخ" است.
غربی‌ها مجبورند با ایران کنار بیایند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عقب‌نشینی از صدور قطعنامه انتقادی علیه ایران در شورای حکام آژانس انرژی اتمی به نوعی مصداق "یکی به نعل می‌زند و یکی به میخ" است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100653347055.jpg غربی‌ها,مجبورند,با,ایران,کنار,بیایند Icana

فداحسین مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بیانیه تروئیکای اروپا پس از عقب‌نشینی از صدور قطعنامه انتقادی علیه ایران در شورای حکام آژانس انرژی اتمی، گفت: اروپایی ها در حال نزدیک شدن به درک واقعیت ها هستند از این رو اقدام به صدرو قعطنامه نکردند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صدور قطعنامه های انتقادی تاثیری بر اراده ملت ایران ندارد و این امر موضوعی است که اروپایی ها متوجه آن هستند، اظهار کرد: در این بین نباید فراموش کرد که نگرش و درک بایدن نسبت به درک واقعیت ها و همچنین موقعیت ایران در منطقه و جهان متفاوت از دولت قبلی ایالات متحده است و این امر بر معادلات تاثیر می گذارد.

وی با بیان اینکه ایران حلقه تعامل بین اروپا و آمریکا است، ادامه داد: در زمان ترامپ اروپایی ها با آمریکا سرسازگاری در موضوعات کلان نداشتند و بایدن می خواهد این نقص را با موضوعات مرتبط با کشورمان برطرف کند لذا برای تحقق چنین امری نیاز به شکل گیری مواضع مشترک نسبت به ایران است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه غربی ها پذیرفته اند قطعنامه ها نمی تواند تاثیر منفی بر ایران بگذارد، افزود: در واقع غربی ها دریافته اند باید با ایران اسلامی کنار بیایند؛ ایالات متحده نیز به خوبی می داند چاره ای جزء اقدام به تعهدات برجامی اش ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک باید اذعان کرد عقب‌نشینی از صدور قطعنامه انتقادی علیه ایران در شورای حکام آژانس انرژی اتمی به نوعی مصداق "یکی به نعل می‌زند و یکی به میخ" است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet