ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1399/12/18 11:18:59
سرویس فرهنگی
زاهدی عنوان کرد:

پایان معافیت مالیاتی موسسات آموزش زبان خارجی

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص لغو معافیت‌های برخی مؤسسات، گفت: مؤسسات آموزش زبان خارجی نیز مشمول این قانون می‌شوند.
پایان معافیت مالیاتی موسسات آموزش زبان خارجی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص لغو معافیت‌های برخی مؤسسات، گفت: مؤسسات آموزش زبان خارجی نیز مشمول این قانون می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/43237.jpg پایان,معافیت,مالیاتی,موسسات,آموزش,زبان,خارجی Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خان ملت  با اشاره به تصویب بند الحاقی 3 تبصره 6 لایحه بودجه 1400 مبنی بر لغو معافیت مالیاتی فعالیت های مربوط به انتشارات کمک درسی و مؤسسات کنکوری، عنوان کرد: این مؤسسات که گردش مالی میلیاردی دارند و عمدتا علاوه بر کنکور کتب آموزشی نیز به چاپ می‎ رسانند، مشمول پرداخت مالیات شدند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موسسات کنکور بعد از این همچون سایر موسسات اقتصادی و شرکت‌های فعال در بخش خصوصی باید مالیات پرداخت کنند، افزود: همچنین این مؤسسات اقدام به برگزاری کلاس‌های تست زنی می‌کردند و پول‌های کلانی از این طریق جابه‌جا می‌‎شد که مشول پرداخت مالیات نبود ولی در سال 1400 این مؤسسات مکلف به پرداخت مالیات هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون مصوب مجلس مؤسسات آموزش زبان خارجی نیز مکلف به پرداخت مالیات هستند، افزود: البته بحث ما مربوط به مؤسسه است نه افراد حقیقی؛ لذا این مصوبه در جهت رفع تبعیض خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه دلیلی برای معافیت مالیاتی این مؤسسات کنکوری وجود نداشت، گفت: میزان دریافت مالیات از این مؤسسات نیز در قانون مالیات‌های مستقیم تعیین شده که بر همین اساس از این مؤسسات مالیات دریافت می‌‎شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet