هدر اصلی
1386/08/28 12:27:00
سرویس سیاسی

کمال خرازی: ایران از فرصت های موجود در پرونده هسته ای استفاده خواهد کرد

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی، گزارش محمد البرادعی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را مثبت و زمینه ساز پیشرفت های بیشتر در پرونده هسته ای ایران دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کمال خرازی که دوشنبه در حاشیه دومین نشست مجمع مجالس آسیایی در جمع خبرنگاران سخن می گفت افزود: به طور قطع پس از این گزارش پیشرفت های ملموس تری در این پرونده ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد: لازمه کار، ادامه همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی است تا اینکه بتوان از فرصت بدست آمده به خوبی استفاده کرد.

خرازی با بیان اینکه هدف نهایی باید این باشد که پرونده در آژانس مورد بررسی قرار گیرد گفت: تلاش ها را باید بر این امر متمرکز کرد که پرونده از شورای امنیت به طور کلی خارج شود.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی با اشاره به مشکلات موجود در این راه خاطرنشان کرد: با توجه به دستاوردهایی که در صحنه عمل با گزارش البرادعی داشته ایم ادامه این مسیر قطعا به نکات مثبت تری خواهد انجامید.

وی تصریح کرد: باید با تداوم مذاکرات جدی پرونده فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشور را به سرانجام رساند.

خرازی در پاسخ به این سوال که با توجه به تهدیدات موجود احتمال مذاکرات ایران و آمریکا و روابط دو کشور چگونه خواهد بود؟ گفت: اگر قرار باشد مذاکراتی بین ایران و آمریکا از سرگرفته شود مربوط به مسایل عراق خواهد بود.

وی حل و فصل مسایل ایران و آمریکا را پیچیده دانست و گفت: ایران کشوری با ثبات است که از پشتیبانی مردم خود برخوردار است.

وی افزود: تا آمریکایی ها نخواهند و سیاست خود را تغییر ندهند نمی توان به بهبود روابط ایران و آمریکا امیدوار بود.

رئیس شورای سیاست خارجی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تحولات صورت گرفته در زمینه آسیا اظهار داشت: موضوع جمهوری اسلامی ایران در این خصوص مشخص است و ایران در این قضیه دخالتی نداشته است.

وی روند شکل گیری این پرونده را مشکوک عنوان کرد و خاطرنشان کرد: بارها این مساله در آرژانتین به مرز افشاگری علیه کشورهایی که در این خصوص اعمال نفوذ می کنند رسیده است و با پشتیبانی که از آرژانتین صورت می گیرد تاکنون این پرونده زنده نگه داشته شده است.

خرازی تاکید کرد: هیچ دلیلی برای دخالت ایران در موضوع پرونده آسیا وجود ندارد و برخی کشورها می خواهند از طریق فشار آن را زنده نگه دارند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet