هدر موبایل
1399/12/18 17:39:22
سرویس سیاسی
صفری ملک میان خبر داد:

طراحی مکانیزیم جدید برای احراز صلاحیت داوطبان انتخابات شوراها در سال 1400

عضو کمیسیون امورداخالی کشور و شوراها گفت: با وجود عدم تصویب قانون اصلاح انتخابات شوراها،مکانیزیم جدید برای احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها سال ۱۴۰۰ خبر داد.
طراحی مکانیزیم جدید برای احراز صلاحیت داوطبان انتخابات شوراها در سال 1400 عضو کمیسیون امورداخالی کشور و شوراها گفت: با وجود عدم تصویب قانون اصلاح انتخابات شوراها،مکانیزیم جدید برای احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها سال 1400 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202103105004639668.jpg طراحی,مکانیزیم,جدید,برای,احراز,صلاحیت,داوطبان,انتخابات,شوراها,در,سال,1400 Icana

محمد صفری ملک میان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها سال آینده گفت: پرشور بودن انتخابات ریاست جمهوری 1400 یکی از موضوعات مهم است که مسئولان باید شرایط آن را فراهم کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور وشوراهای مجلس ادامه داد: شرایط موجود کشور به گونه‌ای است که متاسفانه تا حدود بسیار زیادی شرایط کنونی اقتصادی جذابیتی برای مردم ندارد اما با وجود این چنین مشکلاتی همواره آن ها نشان دادند که کلیت نظام  برایشان مهم است.  

وی افزود: حضور مردم در میدان های مختلف مانند راهپیمایی ها و انتخابات فارغ از تمام مسائل اقتصادی و مدیریتی در کشور یکی از مولفه های قدرت نظام جمهوری اسلامی بوده است.

صفری ملک میان تصریح کرد: مردم در این 40 سال هوشمند بودن خود را اثبات کردند و سعی آن‌ها بر انجام حرکت های درست‌تر بوده که این موضوع به فرمایشات رهبر معظم انقلاب بر می گردد. مردم در دشمن شناسی متوجه قضایا هستند برای همین قطعا تصمیمی را می گیرند که منجر به حضور گسترده شان در عرصه انتخابات شود.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در ادامه با اشاره به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در مجلس یازدهم عنوان کرد: در دوره های گذشته حواشی را در بحث ثبت نام ها و برخی از موارد دیگر داشتیم که باعث وهن کشور بود برای همین کمیسیون در این طرح تمام تلاش خود را برای ساماندهی مشکلات موجود در قانون انتخابات ریاست جمهوری کرد.  

وی ادامه داد: با توجه به ایرادات وارد شده از سوی شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و عدم امکان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها متاسفانه کمیسیون نتوانست اصلاحات مورد نیاز را در انتخابات سال آینده اعمال کند.

صفری ملک میان با اشاره به مشکلات کنونی در شوراها تصریح کرد: به دلیل ضعیف بودن فیلترهای احراز و تایید صلاحیت داوطلبان آسیب های زیادی در شوراها داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم که با اصلاح طرح انتخابات شوراها و اجرای آن در انتخابات بعدی بخشی مهمی از مشکلات موجود در این نهاد مردمی حل شود اما با این حال مکانیزمی برای انتخابات سال آینده شوراها طراحی شده تا سخت گیری ها در بحث احراز صلاحیت داوطلبان بیشتر شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet