انتخابات ریاست جمهوری
1399/12/19 09:37:20
سرویس بین الملل
امیرعبداللهیان در دیدار با نماینده جنبش امل لبنان:

راهکار غیرسازنده آمریکا در منطقه، بی‌دولت‌سازی و تضعیف دولت‌ها است

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل سیاست غیرسازنده آمریکا در منطقه را تقبیح و با اشاره به تحولات لبنان گفت: سیاست آمریکا در منطقه تضعیف دولت‌ها است.
راهکار غیرسازنده آمریکا در منطقه، بی‌دولت‌سازی و تضعیف دولت‌ها است دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل سیاست غیرسازنده آمریکا در منطقه را تقبیح و با اشاره به تحولات لبنان گفت: سیاست آمریکا در منطقه تضعیف دولت‌ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/202103108575441312.jpg راهکار,غیرسازنده,آمریکا,در,منطقه،,بی‌دولت‌سازی,و,تضعیف,دولت‌ها,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با صلاح فحص نماینده جنبش امل لبنان در تهران با امیرعبداللهیان دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار، با اشاره به روابط ریشه دار و برادرانه جمهوری اسلامی ایران و لبنان گفت: لبنان کشوری مهم  و  تأثیرگذار در تعاملات با جمهوری اسلامی ایران است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل همچنین ثبات و امنیت لبنان و کمک به بهبود سیاسی و اقتصادی این کشور را به سود منطقه دانست و اظهار داشت: توسعه و ثبات اقتصادی لبنان در سایه تعامل و همکاری دولتمردان و طرایف مختلف در این کشور به وجود خواهد آمد.

وی یادآور شد: توجه دولتمردان لبنانی به پتانسیل داخلی و همبستگی و وحدت رویه اقشار سیاسی و همه طرایف در این کشور، امنیت پایدار و ثبات را برای لبنان به ارمغان خواهد آورد.

امیرعبداللهیان لبنان را کشوری مقاوم در خط مقدم محور مقاومت خواند و تصریح کرد: لبنان کشور روزهای سخت است و حماسه جنگ 33 روزه (حرب تموز) و پیروزی در مقابل تجاوز رژیم صهیونیستی این مهم را به خوبی ثابت کرده است.

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین سیاست غیرسازنده آمریکا در منطقه را تقبیح و با اشاره به تحولات لبنان خاطر نشان کرد: سیاست آمریکا در منطقه بی ثباتی و تضعیف دولت های منطقه است و پایان این طراحی غیرسازنده به بی دولتی و فروپاشی کشورها منجر خواهد شد.

وی با قدردانی از حمایت و پشتیبانی مداوم لبنان از محور مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی رژیم اشغالگر قدس تأکید کرد: مقاومت؛ وجه اشتراک ایران و لبنان است و لبنان سنگر اصلی کشورهای اسلامی در مقابل تروریسم بین المللی و نقطه اتکا برای عبور و غلبه بر صهیونیسم و تروریسم در منطقه می باشد.

نماینده جنبش امل در تهران: ملت لبنان درک عمیقی از پشتیبانی ایران در تحولات دارند

سیدصلاح فحص نماینده جنبش امل در تهران نیز در این دیدار، با قدردانی از موضع گیری کارا و مؤثر جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم لبنان در شرایط مختلف و تحولات منطقه تشکر کرد و گفت: دولت، مردم و رهبری جمهوری اسلامی ایران، حامی محور مقاومت و جنبش های آزادیخواهانه منطقه است و مردم و اقشار لبنان، درک عمیقی از حمایت و پشتیبانی ایران در تحولات دارند./

خبرنگار: ریحانه ورزنه 

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet