خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1399/12/19 15:32:29
سرویس اقتصادی
کریمی مطرح کرد:

نظام معیوب توزیع، عامل اصلی گرانی مرغ

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید اگر قیمت مرغ به ارز بستگی دارد، چرا طی سه سالی که قیمت ارز۴۲۰۰ تومان و ثابت بود، قیمت مرغ چند برابر شده است.
نظام معیوب توزیع، عامل اصلی گرانی مرغ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید اگر قیمت مرغ به ارز بستگی دارد، چرا طی سه سالی که قیمت ارز4200 تومان و ثابت بود، قیمت مرغ چند برابر شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712102213894156.jpg نظام,معیوب,توزیع،,عامل,اصلی,گرانی,مرغ Icana

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره گرانی مرغ، گفت: دولت باید به این پرسش پاسخ دهد که اگر قیمت مرغ به ارز بستگی دارد، چرا طی سه سالی که قیمت ارز4200 تومان و ثابت بود، بهای مرغ چند برابر شد.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: شاید اگر ارز 4200 تومانی از بودجه حذف می شد، شوکی در قیمت‌ها ایجاد می‌شد اما در حال حاضر مشکل اصلی نظام توزیع است که باید دولت آن را اصلاح کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به ضرورت حذف دلالان و سوداگران از بازار، اضافه کرد: دولت از یک سو باید سازوکاری فراهم کند که از ضرر تولیدکنندگان جلوگیری کند و از سوی دیگر مصرف کنندگان به ویژه اقشار ضعیف جامعه توانایی خرید کالاهای اساسی را داشته باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: تولیدکننده همیشه مظلوم بوده و سود اصلی در هر صنفی در جیب واسطه و دلال می رود که دولت باید با ساماندهی زنجیره توزیع نه تنها زمینه کاهش قیمت کالاها را فراهم کند بلکه از تولیدکنندگان نیز حمایت کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet