روز مجلس
1400/01/01 10:50:19
سرویس اقتصادی
/تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها/

کریمی: موانع پیش روی تولید به مثابه خودتحریمی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه موانع پیش روی تولید به مثابه خودتحریمی است، گفت: اگر از تولید داخل حمایت و پشتیبانی و موانع از پیش پای تولیدکنندگان برداشته شود، ما شاهد جهش و رونق اقتصادی خواهیم بود.
کریمی: موانع پیش روی تولید به مثابه خودتحریمی است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه موانع پیش روی تولید به مثابه خودتحریمی است، گفت: اگر از تولید داخل حمایت و پشتیبانی و موانع از پیش پای تولیدکنندگان برداشته شود، ما شاهد جهش و رونق اقتصادی خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101874100449.jpg کریمی:,موانع,پیش,روی,تولید,به,مثابه,خودتحریمی,است Icana

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به نامگذاری سال 1400 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها»، گفت: هرچند برخی از مسئولان تحریم‌ را دلیل بسیاری از مشکلات موجود در حوزه تولید می‌دانند اما باید به این نکته نیز توجه کرد که مشکلات و موانع داخلی بیش از فشارهای بیرونی بر واحدهای تولیدی اثرگذار است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موانع پیش روی تولید به مثابه خودتحریمی است، افزود: تاکید مقام معظم رهبری بر مانع زدایی ناشی از کار کارشناسی دقیق در سطح ملی است.

وی با بیان اینکه بارها در جلسات مختلف متذکر شدیم که برای برخورداری از تولید پویا باید موانع پیش روی تولیدکنندگان حذف شود، اضافه کرد: تولید با مشکلاتی مانند نظام بانکی، نحوه تامین ارز، گمرک، استاندارد، تامین زیرساخت های موردنیاز، بوروکراسی گسترده اداری و... روبه رو است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه قوانین مترقی برای رفع مشکلات حوزه تولید موجود است اما این قوانین یا اجرایی نمی‌شود یا به صورت ناقص اجرا می‌شود، ادامه داد: هرچند قوه مقننه در سال‌های گذشته قوانینی مانند قانون اجرای سیاست‌های اصل 44، بهبود محیط کسب و کار و... را تصویب کرده اما این قوانین نتوانسته تمام مشکلات را رفع کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: اگر از تولید داخل حمایت و پشتیبانی شود و موانع از پیش پای تولیدکنندگان برداشته شود، ما شاهد جهش و رونق اقتصادی خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet