خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1400/01/07 13:28:35
سرویس فرهنگی
/تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها/

اسماعیلی: هموارکردن مسیر اقتصاد برتر با نخبه پروری میسر مى شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مهارت آموزی در سایه عدالت آموزشی می‌تواند چرخه‌های تولید کشور را برای جدایی از اقتصاد نفتی مهیا کند.
اسماعیلی: هموارکردن مسیر اقتصاد برتر با نخبه پروری میسر مى شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مهارت آموزی در سایه عدالت آموزشی می‌تواند چرخه‌های تولید کشور را برای جدایی از اقتصاد نفتی مهیا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202007106225532290.jpg اسماعیلی:,هموارکردن,مسیر,اقتصاد,برتر,با,نخبه,پروری,میسر,,مى,شود Icana

مهدی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد نامگذاری امسال با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» گفت: مهمترین عامل پیشرفت یک کشور رشد تولیدات آن در سطح ملی و بین المللی است و زمانی به این هدف خواهیم رسید که سه موضوع حمایت، پشتیبانی و رفع موانع را مورد توجه قرار دهیم.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: حمایت از تولید ملی، جهش تولید، اقتصاد مقاومتی و… نام‌هایی هستند که در چند سال اخیر با شروع سال جدید توسط رهبر معظم انقلاب تاکید و تکرار شده‌اند که همگی به بهبود شرایط زندگی مردم و اقتصاد ملی سفارش می‌کنند و تمام مسیرها از مسائل اقتصادی و سیاسی گرفته تا موضوعات فرهنگی و اجتماعی به آموزش و پرورش و تربیت سرمایه اجتماعی ختم می‌شود.

آموزش و پرورش می‌تواند نقطه شروع تمام پیروزی‌ها باشد

اسماعیلی تاکید کرد: آموزش و پرورش می‌تواند نقطه شروع  پیروزی یک کشور باشد و اکثر موفقیت‌های ملی و بین المللی از بستر سیستم آموزشی هر کشوری می‌گذرد، سرمایه گذارى در جهت پرورش و حمایت از نخبگان کارآمد در سیستم آموزشی کشور گام بلندی برای رسیدن به اهداف ملی در سطح جهانی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سیستم آموزشی باید دو هدف کلی یعنی عدالت محوری در راستای مهارت پروری را در تمام کشور اجرا کند تا شاهد نخبه پروری و نیروی کارآمد در اکثر حوزه‌ها باشیم. با نگاهی کلی به عملکرد سیستم آموزشی کشورهای پیشرفته و توسعه یافته درمی‌یابیم که سهم پررنگ آموزش و پرورش توانسته آنها را به قله‌های موفقیت برساند و مسیرهای تازه‌ای را برای ورود شخص به جامعه مهیا کرده است.

وی ادامه داد: مهارت آموزی در سایه عدالت آموزشی می‌تواند چرخه‌های تولید کشور را برای جدایی از اقتصاد نفتی مهیا کند٬ بر همین اساس پرورش نیروهای فنی و کاربلد پیش زمینه‌ای رسیدن به اقتصاد برتر در سطح ملی و فراملی باشد

زمانی که سیستم آموزشی کشوری را در راستای آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی حمایت نشوند بی شک مانعی بزرگ برای اقتصاد کشور در جهت رسیدن به تولیدات با کیفیت است

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: رسیدن به اقتصاد و تولید برتر نیازمند پشتیبانی و رفع موانع است. زمانی که سیستم آموزشی کشوری را در راستای آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی حمایت نشوند بی شک مانعی بزرگ برای اقتصاد کشور در جهت رسیدن به تولیدات با کیفیت است. برای رسیدن به اقتصاد برتر و به حرکت درآوردن چرخه‌های اقتصادی باید موانع تولید را از مسیر پرورش سرمایه اجتماعی در نظام آموزشی کشور برداریم، در حال حاضر کشور  با حجم عظیمی از نیروی تحصیلکرده و بیکار مواجه است که متاسفانه اکثریت در کنار دروس نظری از مهارت آموزی غافل مانده‌اند.

بانک‌ها پارک نقدینگی مردم شده‌اند

وی افزود: حمایت و پشتیبانی باید از بدنه سیستم آموزشی کشور شروع شده و به حمایت از کارگاههای تولیدی بزرگ و کوچک کشانده شود. مراکز سرمایه‌ای بزرگ مثل بانک‌ها را باید سمت حمایت تولیدات کشوری و حمایت از سیستم آموزشی سوق دهیم تا شاهد بهبود شرایط در سطح کلی باشیم؛ متاسفانه امروزه بانک‌ها به پارک نقدینگی مردم تبدیل شده‌اند.

اسماعیلی یادآور شد: صدا و سیما، آموزش و پرورش و آموزش عالی می‌توانند نقش پررنگی در کارآفرینی و تولید یک کشور داشته باشند در این بین پشتیبانی و حمایت مهره اصلی رسیدن به اهداف است.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: مجلس یازدهم در لایحه بودجه به مسئله معیشت معلمان و حمایت از آنها در قالب رتبه بندی پرداخت تا شاهد تحولی نو در سیستم آموزشی کشور برای رسیدن به اهداف توسعه یافتگی باشیم، فراموش نکنیم پرورش انگیزه در معلمان می‌تواند مسیر تازه توسعه یافتگی و پیشرفت یک کشور باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet