هدر اصلی
1386/08/28 13:30:00
سرویس بین الملل

رئیس مجلس اندونزی : بدون عدالت هیچ صلحی برقرار نمی شود

رئیس مجلس اندونزی با اشاره به سخنان دکتر احمدی نژاد در مورد ضرورت برقراری عدالت در جهان گفت: بدون عدالت هیچ صلحی برقرار نمی شود.

به گزارش خانه ملت، لاکسونو رئیس مجلس نمایندگان اندونزی روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه دومین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی اظهار داشت: لازم است به جمهوری اسلامی ایران به دلیل برگزاری موفق دومین نشست شورای اجرایی و دومین نشست مجمع عمومی تبریک بگوییم.

وی افزود: از سال گذشته که جمهوری اسلامی ایران ریاست مجمع عمومی مجالس آسیایی را عهده دار شد شاهد جدیت مجلس ایران و ارائه امکانات بسیار عالی و ایده های بسیار خوب بودیم که نهایتا به تحول و تغییر این سازمان کمک کرد.

لاکسونو خاطرنشان کرد: دومین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی توانست در ارتقای جایگاه APA، منشور و اساسنامه مجمع و تصویب قطعنامه های مختلف و متناسب با جایگاه فعلی آسیا موفق باشد.

رئیس مجلس اندونزی اظهار داشت: همگرایی آسیا، رویایی است که مجمع عمومی مجالس آسیایی از طریق تقویت همکاری کشورهای عضو APA به دنبال آن است و این هدف دست یافتنی است.

وی با بیان اینکه آسیا از نظر منابع انسانی و فرهنگ بسیار غنی است، گفت: برای تقویت جایگاه آسیا در جهان، باید دست همکاری به سوی دیگر ارگان های APA باید دست همکاری به سوی دیگر ارگان های پارلمانی جهان و سازمان ملل دراز کند. همکاری با سازمان ملل به ما برای رسیدن به اهدافمان کمک می کند و اهداف ما را عینی تر می کند. همچنین به ما کمک می کند تا خودمان را از سلطه برخی قدرت ها برهانیم.

رئیس مجلس اندونزی تصریح کرد: در حال حاضر منابع آسیا بطور کامل مورد استفاده قرار نمی گیرد و این موضوعی است که نیازمند توجه ویژه است.

وی ادامه داد: من با علاقه فراوان به سخنرانی آقای دکتر احمد نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران گوش دادم و قطعا با ایشان در این موضوع که باید عدالت مبنای هر حرکتی باشد موافقم. ما باید براساس عدالت به حل و فصل منازعات بپردازیم و به این نکته توجه داشته باشیم که هیچگاه بدون عدالت صلحی برقرار نمی شود.

لاکسونو متذکر شد: من به تعهد خودمان برای تلاش در جهت ارتقای صلح در جهان تاکید می کنم. مردم اندونزی از هر حرکتی که هدف آن استقرار صلح در جهان و خاورمیانه باشد حمایت می کند.

وی گفت: سومین نشست عمومی APA در سال 2008 در اندونزی برگزار خواهد شد و اجازه بدهید از طرف نمایندگان مجلس اندونزی از همه اعضای محترم APA برای حضور در این نشست دعوت می کنم.

رئیس مجلس اندونزی اظهار داشت: همچنین قرار است پس از برگزاری سومین نشست APA ، کنفرانس میان پارلمان های آسیا و آفریقا در جاکارتای اندونزی برگزار می شود.

وی افزود: این نشست بسیار مهمی است که می تواند نقش مهمی در نزدیکی دو قاره آسیا و آفریقا ایفا کند و من از اعضای APA برای حضور در این کنفرانس دعوت می کنم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet