انتخابات ریاست جمهوری
1400/01/14 20:25:00
سرویس سیاسی
نادری خطاب به دولت:

پاسخ بی احترامی کره‌ای ها را با قطع روابط اقتصادی بدهیم

رئیس شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) گفت: انتظار می رود قوه مجریه و وزارت خارجه به عنوان متولی سیاست خارجی موضع قاطی در مقابل کره ای ها بگیرند چرا که می توانیم با تحریم کالاهای کره ای و عدم تجارت با آنها پاسخ متقابل به بی احترامی شان بدهیم.
پاسخ بی احترامی کره‌ای ها را با قطع روابط اقتصادی بدهیم رئیس شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) گفت: انتظار می رود قوه مجریه و وزارت خارجه به عنوان متولی سیاست خارجی موضع قاطی در مقابل کره ای ها بگیرند چرا که می توانیم با تحریم کالاهای کره ای و عدم تجارت با آنها پاسخ متقابل به بی احترامی شان بدهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202101104558625326.jpg پاسخ,بی,احترامی,کره‌ای,ها,را,با,قطع,روابط,اقتصادی,بدهیم Icana

احمد نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عدم همکاری مقامات کره جنوبی برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در این کشور گفت: کره ای ها از زمانی که ترامپ از برنامه جامع هسته ای خارج شد و به غربگراهای ایران که قبله آمال شان آمریکا بود پشت پا زد، در سیاستی هماهنگ شروع به مسدود کردن پول ها ایران و عدم تسویه بدهی هایش کرد که این رویه تا امروز ادامه دارد و گشایشی در بحث آزادسازی سرمایه و منابع ایران رخ نداده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیرا از نزدیک شدن ایران و کره جنوبی به تفاهمی برای آزادسازی پول ها گفته شده بود اما کره ای ها مجدد مسائل را به سیاست آمریکا و این بار بایدن گره زدند، نشان دادند استقلال ندارند، بعد از جنگ جهانی دوم سیاست خود را  ذیل ایالات متحده آمریکا تعریف کرده اند آنها در واقع بله قربان گوهای آمریکا هستند.

وی تاکید کرد: انتظار می رود قوه مجریه و وزارت خارجه به عنوان متولی سیاست خارجی موضع قاطی در مقابل کره ای ها بگیرند چرا که می توانیم با تحریم کالاهای کره ای و عدم تجارت با آنها پاسخ متقابل به بی احترامی شان بدهیم.

این نماینده مجلس اظهار داشت: ایران همواره تلاش کرد سطح روابط اقتصادی خود با کره را در حد علاء نگه دارد  در واقع درب تجارت بر کره ای ها باز بود، اما اگر کره ای ها بخواهند روند سابق را ادامه دهند و راه و رسم خود را در مسیر ایالات متحده آمریکا تعریف کند باید با قطع تجارت ایران با آنها پاسخشان را داد.

سخنگوی فراکسیون گام دوم انقلاب در مجلس شورای اسلامی گفت: قطع روابط اقتصادی ایران با کره آسیب فراوانی به کمپانی های بزرگ این کشور وارد می کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet