هدر موبایل
1388/08/27 11:55:00
سرویس صحن
نماینده مردم نجف آباد تاکید کرد:

روسیه از موضع گیری دو پهلو پرهیز کند

**نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی، تمدید برخی محدودیت‌‌ها برای جمهوری اسلامی و اعمال فشارهای سیاسی در پرونده هسته‌ای را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید سعادت روز چهارشنبه در سخنرانی میان دستور، تخصیص بودجه 55 میلیون دلاری برای جنگ نرم، تمدید تحریم‌ها و محدودیت‌ها توسط اوباما، به رغم اعلام شعارهای تغییر، اعمال فشارهای سیاسی در پرونده هسته‌ای به بهانه سایت فردو، بلوکه کردن حساب‌ها و پول‌های بنیادعلوی این فرضیه را اثبات می‌کند که سر نخ فتنه داخلی در آن سوی آب‌ها بوده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه افزود: سرمنشاء تمامی این فتنه‌ها در دست استکبار است.

وی خاطرنشان کرد: بر مسئولان نظام و قوای سه گانه لازم است برای خنثی و کور کردن چشم این فتنه باید به رهبری نظام تاسی جویند و با تمام وجود از ظرفیت‌های حاکمیت به مردم برای رفع فتنه قیام نمایند.

سعادت تصریح کرد: در گزارش البرادعی علیرغم فضاسازی امریکا، بر صلح آمیز بودن و عدم انحراف انرژی هسته‌ای ایران از موازین جهانی و مقررات آژانس به ویژه در سایت فردو تاکید مجدد شده است.

وی افزود: در آخرین گزارش البرادعی میزان اورانیوم 5/3 درصد غنی شده ایران مقدار هزار و هفتصد و شصت و سه کیلوگرم ذکر شده است. اوباما گفته است ایران برای اعتماد سازی باید 75 درصد این مقدار یعنی هزار و بیت و سه کیلوگرم اورانیوم را در اختیار آنها قرار دهد تا آنها سوخت مورد نیاز راکتور تهران را تامین کنند.

سعادت گفت: محاسبه ساده نشان می‌دهد اورانیوم 20 درصد مورد نیاز تهران برای 7 سال کار حدود 58 کیلوگرم که معادل تقریبی 350 کیلوگرم اورانیوم 5/3 درصد است.

این نماینده مجلس گفت: مردم ما از روسیه انتظار دارند با راه اندازی بوشهر حسن نیت خود را ثابت کند و از موضع‌گیری دو پهلو بپرهیزد.

وی گفت: در اجرای قانون اصل 44 مدیریت دولتی متاسفانه همزمان با دولت به مردم واگذار نمی‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: وضعیت بودجه ریزی مطلوب نیست، ارقام غیر واقعی هستند، اعتبارات مصوب قطعی نیستند، مراجع متعدد تصمیم گیرند، شفافیتی وجود ندارد و کسری پنهان بودجه دیده می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet