شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/28 14:07:00
سرویس بین الملل

نایب رئیس مجلس عربستان : باید همه در جهت ایجاد فضای سالم و برقراری روابط سالم مبتنی بر احترام تلاش کنیم

نایب رئیس مجلس عربستان گفت: ضمن تایید حق همه کشورها در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای، از همه دعوت می کنیم به تعهدات خود در معاهدات بین المللی پایبند باشند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، ابن عبدالله البراج روز دوشنبه در دومین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی اظهار داشت: جهان ما شاهد متغیرهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بسیاری است که در حال حاضر شتاب بیشتری گرفته و پیچیده تر شده است، لذا باید همه در جهت ایجاد فضای سالم و برقراری روابط سالم مبتنی بر احترام تلاش کنیم.

وی افزود: تداوم وخامت اوضاع امنیتی در عراق همچنان باعث درد برای ملت عراق است و تلاش های کشورها را در جهت کمک به عراق با مشکل مواجه می کند.

البراج با تاکید بر موضع عربستان در حمایت از استقلال و یکپارچگی عراق گفت: بحث آشتی ملی باید در اسرع وقت تحقق یابد و همه رهبران عراق می توانند با تعهد به قانون اساسی، آشتی ملی را برقرار کنند. همچنین مراجع دینی در عراق نیز باید، بر مسئولیت های تاریخی خود در این زمینه پایبند باشند.

وی خاطرنشان کرد: نگاهی گذرا به اوضاع خاورمیانه نشان می دهد که تا چه حد وضعیت خطرناک است. اشغالگری اسرائیل همچنان باقی است و همه منطقه را به منطقه بحران ساز تبدیل کرده و فلسطینیان هنوز رنج زیادی می کشند.

البراج ادامه داد: پدیده تروریسم بین المللی اکنون برای همه خطرناک است و کشور عربستان به عنوان یکی از کشورهای مورد هدف قرار گرفته تروریسم، همه نوع تروریسم را محکوم می کند.

وی ابراز امیدواری کرد که پیشنهاد ملک عبدالله در مورد تاسیس مرکز بین المللی مبارزه با تروریسم زیر چتر سازمان ملل، مورد تصویب مجمع عمومی مجالس آسیایی قرار گیرد.

البراج اظهار داشت: ضمن تایید حق همه کشورها در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای، از همه کشورها دعوت می کنیم به تعهدات خود در معاهدات بین الملی پایدار باشند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet