هدر موبایل
1400/01/17 19:21:34
سرویس اقتصادی
طغیانی در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مطرح کرد؛

بررسی سند راهبردی ایران و چین/تحقق 107 درصدی اخذ مالیات ها در سال 99

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: براساس توضیحات وزیر اقتصاد، اخذ مالیات‌ها در سال ٩٩ علیرغم شیوع بیماری کرونا با ۱۰۷ درصد تحقق، بیش از پیش‌بینی‌ها محقق شده‌اند.
بررسی سند راهبردی ایران و چین/تحقق 107 درصدی اخذ مالیات ها در سال 99 سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: براساس توضیحات وزیر اقتصاد، اخذ مالیات‌ها در سال ٩٩ علیرغم شیوع بیماری کرونا با 107 درصد تحقق، بیش از پیش‌بینی‌ها محقق شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/202007109153161479.jpg بررسی,سند,راهبردی,ایران,و,چین/تحقق,107,درصدی,اخذ,مالیات,ها,در,سال,99 Icana

مهدی طغیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز(سه شنبه 17 فرودین ماه) کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به حضور وزیر اقتصاد در این کمیسیون، گفت: این جلسه دو محور داشت که در بخش اول آقای دژپسند گزارش مختصری درباره سند همکاری ایران و چین ارائه داد؛ براساس توضیحات وزیر اقتصاد، این همکاری، سندی راهبردی و صرفا در راستای همکاری است و هنوز به قرارداد یا توافق تبدیل نشده که نیازمند بررسی در مجلس باشد اما درصورت ورود به جزئیات -که می‌تواند کشور را به چین متعهد کند- مفاد این همکاری در قالب لایحه به منظور تصویب به مجلس فرستاده خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین از آنجا که بخشی از این سند همکاری در رابطه با توافقات میان بخش خصوصی است لذا درصورت توافق طرفین، امکان اجرایی شدن آن وجود دارد و الزامی برای مصوب شدن آن در مجلس نیست، درواقع اگر در موضوعات کلان کشور اثر نگذارند نیاز به بررسی و تصویب مجلس ندارند و بخش خصوصی خودش متعهد شده و توافقات را اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به سوال نمایندگان از وزیر اقتصاد در رابطه به این تفاهم، گفت: اینکه "انجام این تفاهم چقدر در افزایش همکاری‌ها اثرگذار است؟" یکی از سوالات اصلی نمایندگان از آقای دژپسند بود که وی توضیح داد؛ با انجام این تفاهم‌ها، چینیها مطمئن‌تر خواهند شد که همکاری با ایران بلندمدت است و بیشتر وارد میدان می‌شوند.     

طغیانی افزود: وزیر اقتصاد گزارشی نیز از درآمدهای سال‌های قبل ارائه کرد که براساس آن از 571 هزار میلیارد تومان بودجه مصوب شده، حدود 563 هزار میلیارد تومان آن محقق شده است و اخذ مالیات‌ها علیرغم شیوع بیماری کرونا با 107 درصد تحقق، بیش از پیش‌بینی‌ها محقق شده‌اند.

وی اضافه کرد: اکبر کمیجانی به‌عنوان قائم مقام بانک مرکزی نیز گزارشی از وضعیت شاخص‌های مختلف نماگرهای اقتصادی در سال 99 و پیش بینی این مهم در سال 1400 ارائه کرد که براساس آن اگرچه تراز جاری ما در سال قبل،  145 میلیون دلار مثبت بوده اما سرجمع تراز پرداخت ها، (شامل حساب جاری و حساب سرمایه) منفی شده است و طبق پیش بینی آن‌ها در سال 1400، اگر طبق مصوبات قانون بودجه نفت به فروش برسد تراز جاری مثبت خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: همچنین مطابق پیش‌بینی بانک مرکزی درصورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد در سال جاری حداکثر 20 درصد تورم خواهیم داشت این در حالی است که این رقم در سال 99 حدود 43 درصد بود./

پایان پیام   

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet