خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1400/01/17 11:13:00
سرویس سیاسی
همتی:

دولت تا لغو کامل تحریم‌ها حق مذاکره مستقیم و یا غیر مستقیم با آمریکایی‌ها را ندارد

رئیس فراکسیون امنیت پایدار و دیپلماسی فعال با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی مجلس تمام تحرکات در مورد برجام را دقیق زیر نظر دارد، گفت: دولت حق تا لغو کامل تحریم‌ها حق مذاکره مستقیم و یا غیر مستقیم با آمریکایی‌ها را ندارد.
دولت تا لغو کامل تحریم‌ها حق مذاکره مستقیم و یا غیر مستقیم با آمریکایی‌ها را ندارد رئیس فراکسیون امنیت پایدار و دیپلماسی فعال با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی مجلس تمام تحرکات در مورد برجام را دقیق زیر نظر دارد، گفت: دولت حق تا لغو کامل تحریم‌ها حق مذاکره مستقیم و یا غیر مستقیم با آمریکایی‌ها را ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/202104102988510567.jpg دولت,تا,لغو,کامل,تحریم‌ها,حق,مذاکره,مستقیم,و,یا,غیر,مستقیم,با,آمریکایی‌ها,را,ندارد Icana

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت ، حسن همتی با اشاره به جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و تعدادی از اعضای هیئت رییسه  مجلس، گفت: در این جلسه موارد مربوط به جلسات وزارت خارجه با اروپایی‌ها در مورد برجام و امضای سند راهبردی با چین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس فراکسیون امنیت پایدار و دیپلماسی فعال نیز با اشاره به اینکه کمیسیون تمام تحرکات در مورد برجام را دقیق زیر نظر دارد، افزود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب تا آمریکا تحریم‌ها را برندارد و راستی آزمایی نشود هیچ اقدامی از طرف ما نباید انجام شود.

وی همچنین اظهار کرد: بعضی از دوستان پیوسته بدنبال راه هایی برای دور زدن مصوبه مجلس بوده و مشغول انجام کارهایی هستند که این نادیده گرفتن قانون است.ما اقدامات گام به گام که از طرف آمریکایی‌ها مطرح شده است را قبول نداریم و دولت حق ندارد تا لغو کامل تحریم‌ها، مذاکره مستقیم و یا غیر مستقیم با آمریکایی‌ها داشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن بیان نظرات خود در مورد امضای سند راهبردی با چین هم گفت: زمانیکه این مسئله به مرحله انعقاد قرارداد برسد، باید از طرف مجلس مورد بررسی و تایید قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet