خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1400/01/17 19:41:36
سرویس اقتصادی
خاوازی:

مشکلی در تولید مرغ در ماه رمضان نداریم/ گندم باید با قیمت مناسب خریداری شود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان به هیچ وجه مشکلی در زمینه تولید مرغ نداریم، گفت: باید تفاوت قیمت گندم با جو و ذرت تعدیل شود که این امر با فراوانی جو و ذرت یا خریداری گندم با قیمت مناسب ممکن خواهد شد.
مشکلی در تولید مرغ در ماه رمضان نداریم/ گندم باید با قیمت مناسب خریداری شود وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان به هیچ وجه مشکلی در زمینه تولید مرغ نداریم، گفت: باید تفاوت قیمت گندم با جو و ذرت تعدیل شود که این امر با فراوانی جو و ذرت یا خریداری گندم با قیمت مناسب ممکن خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202004109811488960.jpg مشکلی,در,تولید,مرغ,در,ماه,رمضان,نداریم/,گندم,باید,با,قیمت,مناسب,خریداری,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی پس از حضور در نشست امروز کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در جمع خبرنگاران، گفت: کمیسیون کشاورزی در حال تدوین طرحی در حوزه امنیت غذایی است که در جلسه امروز مقرر شد با همکاری  کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان مشکلات محتمل پیش روی امنیت غذایی با ایجاد پشتوانه‌های قانونی مناسب برطرف و محصولات کشاورزی به صورت پایدار تولید شود.

وی افزود: همچنین در نشست امروز راهکارهای تحقق شعار سال یعنی« تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» در حوزه کشاورزی بررسی و مقرر شد تیم مشترکی از وزارتخانه و کمیسیون، تحقق آن را پیگیری کنند.

عضو کابینه دولت دوازدهم درباره قیمت تضمینی گندم، توضیح داد: نگرانی خود را درباره قیمت گندم با رئیس جمهور و دولت در میان گذاشتم رئیس جمهور نیز درباره افزایش قیمت‌ها نگران بوده و مستمر هشدار می دهند که قیمت‌ها نباید رشد یابد بنابراین این موضوع را به ستاد اقتصادی هماهنگی دولت ارجاع دادند.

تفاوت قیمت گندم با جو باید تعدیل شود

خاوازی با بیان اینکه باید تفاوت قیمت گندم با جو و ذرت تعدیل شود که این امر با فراوانی جو و ذرت یا خریداری گندم با قیمت مناسب ممکن خواهد شد تا کشاورزان به تحویل این محصول تمایل داشته باشند، اضافه کرد: این موضوع بسیار حساس است و باید درباره آن سریع تصمیم‌گیری شود تا کشاورزان از تصمیمی اشتباه متاثر نشوند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: هرچند فردا نیز موضوع قیمت گندم مورد بررسی قرار می‌گیرد اما هفته آینده نوبت پیگیری این موضوع در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت فراهم خواهد شد.

خاوازی درباره تامین کالاهای اساسی موردنیاز ماه مبارک رمضان، توضیح داد: در ماه مبارک رمضان به هیچ وجه مشکلی در زمینه تولید مرغ نداریم، در کارگروه ویژه مرغ تصمیمات خوبی اتخاذ شده که وزارتخانه‌های صمت و دادگستری نیز در اجرای آنها همراهی می‌کنند.

130 هزار تن خرما در سردخانه ها موجود است

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخش عمده نگرانی ما مربوط به نظام توزیع است درباره وضعیت خرما، اضافه کرد: در حال حاضر 130 هزار تن خرما در سردخانه ها داریم همچنین به دلیل تولید زیاد تخم مرغ، قیمت آن در حال کاهش است.

عضو کابینه دوازدهم با بیان اینکه مجوز صادرات تخم مرغ مازاد داده می‌شود، تاکید کرد: اولویت صادرات با واحد‌هایی است که هنگام کمبود تخم مرغ به دولت کمک و میزان زیادی از تخم مرغ‌های تولیدی را وارد بازار کردند تا این کمبود جبران شود.

وی درباره بازگشت قانون انتزاع وزارت جهاد کشاورزی نیز تصریح کرد: ساختار معاونت بازرگانی جهاد کشاورزی فعلی باید با همراهی سازمان استخدامی کشوری گسترش یابد زیرا تاریخ مصوبه سران قوا تیرماه به اتمام می رسد و ما باید آمدگی لازم را داشته باشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet