هدر موبایل
1400/01/18 11:01:15
سرویس سیاسی
سلیمی با اشاره به سفر منطقه‌ای ظریف:

لزوم ارتقاء سطح همکارهای اقتصادی و دیپلماتیک با کشورهای آسیایی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تمرکز بر استفاده از ظرفیت کشورهای آسیایی می تواند سبب شکوفایی اقتصادی برای کشورمان شود.
لزوم ارتقاء سطح همکارهای اقتصادی و دیپلماتیک با کشورهای آسیایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تمرکز بر استفاده از ظرفیت کشورهای آسیایی می تواند سبب شکوفایی اقتصادی برای کشورمان شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202103104243311294.jpg لزوم,ارتقاء,سطح,همکارهای,اقتصادی,و,دیپلماتیک,با,کشورهای,آسیایی Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهمیت سفر ظریف، وزیر امور خارجه به کشورهای منطقه، گفت: بسیاری از کشورهای همسایه با ایران دارای روابط خوبی هستند اما از ظرفیت های همدیگر بهره مناسبی نبرده اند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع بازار میلیونی بسیار خوبی در اطراف کشورمان وجود دارد اما برنامه مدون دیپلماتیکی در راستای افزایش سطح روابط دوجانبه تبیین نشده است.

وی ادامه داد: امروزه دیدگاه ها معطوف به غرب است و این مهم در حالیست که کشورهای غربی نمی توانند بدون چراغ سبز واشنگتن با ایران همکاری کنند از این رو تمرکز بر کشورهای آسیایی می توان اتفاقات خوبی را رقم بزند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: خوشخبتانه موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی موجب شده ظرفیت های ریلی و ترانزیتی خوبی ایجاد شود لذا این ظرفیت ها برای کشورهایی مانند ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان و ترکمنستان در راستای دستیابی به آب های بین المللی و آزاد دارای اهمیت دوچندان است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قطعا افزایش سفرهای منطقه ای و تبیین دستورالعمل های دقیق در راستای افزایش سطح همکاری های دو جانبه و چندجانبه می تواند به اقتصاد کشورمان کمک شایانی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet