خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1400/01/19 18:52:37
سرویس فرهنگی
در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش با مدیران آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح شد؛

تأکید حل مشکل کمبود نیروی انسانی و توجه ویژه به عدالت آموزشی

در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مدیران آموزش و پرورش خراسان رضوی در حل مشکل کمبود نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش این استان و توسعه عدالت آموزشی و آموزش فراگیر برای همه دانش‌آموزان واجب‌التعلیم تأکید شد.
تأکید حل مشکل کمبود نیروی انسانی و توجه ویژه به عدالت آموزشی در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مدیران آموزش و پرورش خراسان رضوی در حل مشکل کمبود نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش این استان و توسعه عدالت آموزشی و آموزش فراگیر برای همه دانش‌آموزان واجب‌التعلیم تأکید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202104105469681862.jpg تأکید,حل,مشکل,کمبود,نیروی,انسانی,و,توجه,ویژه,به,عدالت,آموزشی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عصر امروز و در چارچوب سفر نظارتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان خراسان رضوی رئیس و اعضای کمیسیون با حضور در جمع روسا، معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی مسائل و مشکلات آنان را از نزدیک بررسی کردند.

محمد وحیدی نایب رئیس و عضو کمیته ‌آموزش و پرورش کمیسیون آموزش در خصوص این نشست اظهار داشت: کمبود 19 هزار معلم و نیروی انسانی آموزش و پرورش خراسان رضوی یکی از مشکلاتی بود که در جلسه امروز و از سوی مدیران حاضر مطرح شد. با توجه به اینکه عدالت آموزشی پیشران عدالت اجتماعی است و بهبود کیفیت آموزش در رسیدن به هدف عدالت آموزشی موثر خواهد بود توجه به تأمین نیروی انسانی مورد نظر حائز اهمیت است. همچنین مشکل تجهیزات هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای استان و بحث بدهی‌های آموزش و پرورش به آستان قدس رضوی که عمدتا مربوط به اجاره بهای اراضی موسوم به اراضی آستانی می‌شود، بخش دیگری از مشکلات مطرح شده از سوی مسئولین آموزش و پرورش خراسان رضوی در این جلسه بود که رئیس و اعضای کمیسیون آموزش در جریان آن قرار گرفتند.

وی افزود: نگاه ویژه مجلس یازدهم به محرومیت‌زدایی و ایجاد عدالت و فراهم نمودن بستر مناسب برای عدالت آموزشی موضوعی است که در قانون بودجه 1400 نیز مورد توجه بود و در جلسه امروز نیز مقرر شد مطالبات و مشکلات به صورت مکتوب به کمیسیون گزارش شده تا در جلسات بعدی به شکل کارشناسی بررسی و برای آن راهکارهای مناسب اندیشیده شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet