هدر موبایل
1400/01/19 20:03:42
سرویس استان ها
عضو هیات رئیسه مجلس :

مجلس مشکلات عشایر کشور را ساماندهی می کند

رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جامع ساماندهی مشکلات عشایری کشور در مجلس تدوین خواهد شد.
مجلس مشکلات عشایر کشور را ساماندهی می کند رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جامع ساماندهی مشکلات عشایری کشور در مجلس تدوین خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005107509286398.jpg مجلس,مشکلات,عشایر,کشور,را,ساماندهی,می,کند Icana

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی کریمی فیروزجائی در جلسه شورای عشایری شهرستان خلخال افزود: مجلس برای کاهش مشکلات جامعه عشایری کشور برنامه دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم عشایر را قشر نجیب و وفادار به آرمانهای انقلاب دانست وافزود: تلاش جامعه عشایری کشور برای تامین ۲۵ درصد پروتئین مورد نیاز کشور ستودنی است.

این نماینده مجلس توسعه و تقویت ایل راهها و تامین آب آشامیدنی بهداشتی برای عشایر را ضروری ترین اقدام عنوان و تصریح کرد: مجلس برای توسعه ایل راهها و آبرسانی به مناطق عشایری ردیف اعتباری مستقل پیش بینی کرد.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با تاکید بر ضرورت توجه به نیازهای فرهنگی عشایر غیور یادآور شد: سازمان امور عشایری با همراهی وزاتین آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بسته های فرهنگی مجزا برای دانش آموزان و جوانان عشایر تدوین کنند.

کریمی فیروزجایی با اشاره به علاقمندی و آمادگی عشایر برای مشارکت در زنجیره تامین مواد غذایی و گوشتی کشور خواستار برنامه ریزی بهینه وزارت جهاد کشاورزی در این ارتباط شد.

این نماینده مردم در مجلس نیازهای نوبه نوی عشایر در روند توسعه کشور را خاطر نشان کرد و افزود: عشایر باید در کانون برنامه ریزیهای وزارتخانه های مختلف دولت دیده شوند.

نماینده مردم بابل با تاکید بر مسئولیت دولت در تامین نیازهای جامعه عشایری گفت: با توجه به نیازهای فرابخشی و متنوع عشایر تامین و اجرای مسئولیت همه آنها از عهده یک سازمان و وزارتخانه خارج است.

رئیس فراکسیون عشایری مجلس گفت: به زودی جلسه بررسی نظام مسائل عشایر با حضور رییس مجلس شورای اسلامی تشکیل خواهد شد و تلاش خواهیم نمود تا در برنامه هفتم توسعه مشکلات عشایر کشور بطور اساسی بررسی و برطرف شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet