خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1400/01/21 14:23:00
سرویس اجتماعی
شهریاری در نامه‌ای به رئیس دستگاه قضا:

رئیس جمهور با بی‌توجهی زمینه شیوع موج چهارم کرونا را فراهم کردند/ ضرورت اقدام قضایی مناسب با متخلفان

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در نامه ای به رئیس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه رئیس جمهور با بی توجهی و کوتاهی ها زمینه شیوع موج چهارم کرونا را فراهم کردند خواستار برخورد قضایی مناسب با متخلفان شد.
رئیس جمهور با بی‌توجهی زمینه شیوع موج چهارم کرونا را فراهم کردند/ ضرورت اقدام قضایی مناسب با متخلفان رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در نامه ای به رئیس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه رئیس جمهور با بی توجهی و کوتاهی ها زمینه شیوع موج چهارم کرونا را فراهم کردند خواستار برخورد قضایی مناسب با متخلفان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201710100170145709.jpg رئیس,جمهور,با,بی‌توجهی,زمینه,شیوع,موج,چهارم,کرونا,را,فراهم,کردند/,ضرورت,اقدام,قضایی,مناسب,با,متخلفان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در نامه ای به رئیس دستگاه قضا خواستار برخورد با مسئولانی شد که با کوتاهی ها موجب تشدید بیماری کرونا در کشور و شیوع موج چهارم شدند.

متن نامه به شرح زیر است:

حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی ریاست محترم قوه قضاییه سلام علیکم

احتراما، همانگونه که مستحضرید بیماری کرونا در سطح جهان همچنان بی محابا می‌تازد و تاکنون درمان خاصی برای آن پیش بینی نشده و تنها پیشگیری از سرایت آن می‌تواند این روند را کند و کم اثر نماید این در حالی است که ورود و چرخش ویروس جهش یافته خطرناک جدید در کشور اوضاع را پیچیده تر و شکننده تر نمود. در این میان و ناباورانه راهکار شناخته شده فاصله گذاری اجتماعی و از شاخص ترین مصادیق آن محدودیت‌های سفر در ایام نوروز ۱۴۰۰ نادیده گرفته شد به گونه‌ای که می‌توان این حادثه خطرناک را به نبود اراده در کسانی دانست که وظیفه جلوگیری با به حداقل رسانیدن مسافرت‌های نوروزی را داشتند اما آن را اعمال نکردند.

 این در حالی است که وزارت بهداشت و جامعه علمی بیش از تعطیلات به کرات هشدارهای لازم را دادند و انتظار این بود که با توجه به موج‌های قبلی و سفرهای برون شهری نوروز ۱۴۰۰، که با یکسال آگاهی بخشی در ذهن مردم به عنوان یک امر ناشایست و ضد سلامت نقش بسته بود، به یکباره به امری مباح مبدل نشود تا تجربه ها تکرار نشود و شاهد فاجعه ای که امروز با آن در مراکز درمانی مواجهیم نباشیم اما این سوال در ذهن مردم ایجاد شده که چرا چنین شد و در این میان مقصر کیست؟ مرجع و صاحب صلاحیت در این خصوص "ستاد ملی کرونا" است که ریاست آن با رئیس جمهور محترم است سونامی نوروز، کاملا قابل پیش بینی و پیشگیری بود قانون مسئولیت مدنی و قانون مجازات اسلامی بخش دیات در این خصوص روشن است و به نظر می رسد قصور یا تقصیر را متوجه ریاست ستاد می داند.

 ساده انگاری و در کنار آن چشم پوشی از ادای تکالیف میدانی در جلوگیری از مسافرت‌های نوروزی از عوامل این اتفاق ناگوار است این کمیسیون همگام با جامعه پزشکی و دست اندر کاران حوزه های اجتماعی و سلامت که با وقوع نشانه های خستگی مردم از یکسال تحمل محدودیتها بهاری مصیبت بار را گوشزد می کرد، از جنابعالی به عنوان حافظ حقوق عمومی مصرانه استدعا دارد در قبال این عملکرد ناصواب ریاست قوه مجریه که می‌توانستند با تدبیر خود و از موضع اقتدار ناشی از ریاست ستاد اوضاع رو به بهبود کرونا را تداوم بخشند ولی نبخشیدند و کشور را با موج سهمگین دیگری از این بیماری مواجه نمودند، اقدام بایسته قضایی را معمول فرمایید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet