هدر اصلی
1400/01/21 16:41:27
سرویس سیاسی
در دیدار نمایندگان مجلس با آیت الله اراکی مطرح شد

از تقدیر نمایندگان از عملکرد مجمع تقریب مذاهب تا تاکید بر حذف قوانین مزاحم تولید

نمایندگان مردم در مجلس در سفر یک روزه خود به استان قم با آیت الله اراکی دیدار و گفت وگو کردند.
از تقدیر نمایندگان از عملکرد مجمع تقریب مذاهب تا تاکید بر حذف قوانین مزاحم تولید نمایندگان مردم در مجلس در سفر یک روزه خود به استان قم با آیت الله اراکی دیدار و گفت وگو کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202104105876439029.jpg از,تقدیر,نمایندگان,از,عملکرد,مجمع,تقریب,مذاهب,تا,تاکید,بر,حذف,قوانین,مزاحم,تولید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله سیدناصر موسوی لارگانی، حسینعلی حاجی دلیگانی، علیرضا سلیمی، روح الله متفکرآزاد، حسین میرزایی، حسین بامیری، حسین جلالی، احمدحسین فلاحی، محمدحسین آصفری، علی رضا عباسی و سیدصادق طباطبایی که به قم سفر کرده اند، بعد از ظهر امروز (شنبه، 21 فروردین ماه) با آیت الله محسن اراکی دیدار و گفت وگو کردند.

موسوی لارگانی ضمن تقدیر از اقدامات آیت الله اراکی در مجمع تقریب مذاهب اسلامی برای مقابله با تفرقه افکنی های کشورهایی مانند انگلیس میان جهان اسلام، گفت:  از زمانی که حضرتعالی مسئولیت مجمع جهانی تقریب مذاهب را برعهده گرفته اید، به خوبی از عهده این مسئولیت خطیر بر آمده اید. امیدواریم با حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی و انتخاب دولتی انقلابی، مجلس، دولت و قوه قضائیه در کنار هم با اتکاء به توان داخلی در مسیر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری گام بردارند.

متفکرآزاد نیز در این دیدار با اشاره به اینکه مجلس یازدهم موضوعات را اولویت بندی کرده و هیچ طرحی را که با مباحث اقتصادی و معیشت مردم مرتبط نبوده را دوفوریتی تصویب نکرد، افزود: ما در این دوره از مجلس تلاش کردیم برای رفع مشکلات مردم تا حد توان گام برداریم که البته بی نقص هم نبودیم اما با وجود اینکه بخش زیادی از نمایندگان این دوره جدید الورود بودند خروجی مجلس مطلوب است چرا که نمایندگان تلاش کردند به دور از غوغا سالاری و جریان سازی های کاذب کار را پیش ببرند.

آیت الله اراکی: مجلس قوانین دست وپا گیر و مزاحم در مسیر تولید را حذف یا اصلاح کند

آیت الله اراکی نیز در این دیدار ، در تشریح شاخص های یک مدیر در تراز؛ عادل بودن را یکی از شاخصه های مدیر مطلوب دانست و تصریح کرد: فرد غیر عادل به هیچ عنوان نباید مسئولیت بر عهده گیرد، این صفت باید شاخصه انتخاب مدیر در کشور باشد، همچنین سیستم مدیریتی باید براساس انتخاب صالحان و افراد کاردان ایجاد شود.

عضو هیات رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در حال حاضر کمبود قوانین در کشور نداریم بلکه مشکل اساسی عدم اجرای قوانین موجود است، اظهار کرد: حضور افراد نفوذی در دستگاه های مختلف کشور مانع دیگری در مسیر حل مشکلات است، از این رو باید به این موضوع هم توجه شود از طرفی مجلس باید قوانین دست وپا گیر و مزاحم در مسیر تولید را حذف یا اصلاح کند.

وی افزود: با توجه به اینکه جمعیت کثیری از ایرانیان مقیم کشورهای خارجی عاشق ایران هستند لذا باید زمینه ورود آن ها برای سرمایه گذاری در امر تولید را فراهم کنیم، از طرفی موانع زیادی در مسیر فعالیت تولیدکنندگان داخلی قرار دارد و این امر موجب شده حجم انبوهی از سرمایه ها به بازارهای غیرمولد سوق پیدا کند، بنابراین باید با برنامه ریزی صحیح موانع پیش روی تولید را حذف کرده و سرمایه گذاری ها را به سمت تولید هدایت کنیم.

آیت الله اراکی با بیان اینکه فرهنگ و اقتصاد مردم در این 8 ساله نابود شد، اضافه کرد: اگر خانواده شهدا و ایثارگران نبودند در این مدت فاتحه کشور خوانده شده بود بنابراین باید تمامی تخلف های مسئولان در این دوره احصاء شده و آشکارا برای مردم توضیح داده شود.

گفتنی است نمایندگان مجلس در این سفر با آیت الله یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه شهر اصفهان دیدار و سپس از ساختمان نیمه کاره مدرسه علمیه شهید آیت الله مدرس بازدید کرده و در جریان میزان پیشرفت این پروژه قرار گرفتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet