هدر اصلی
1400/01/21 16:26:02
سرویس اجتماعی
نیکزاد در نشست مشترک با اعضای ستاد مقابله با کرونای استان تهران:

ایثارگری کادر درمان در تاریخ ماندگار خواهد بود/واکسن تولید داخلی در اولین فرصت در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طبق گزارشات مسئولان وزارت بهداشت در مدیریت و کنترل بیماری کرونا تا این لحظه اقدامات موثری صورت گرفته و واکسن تولید داخلی در اولین فرصت در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.
ایثارگری کادر درمان در تاریخ ماندگار خواهد بود/واکسن تولید داخلی در اولین فرصت در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طبق گزارشات مسئولان وزارت بهداشت در مدیریت و کنترل بیماری کرونا تا این لحظه اقدامات موثری صورت گرفته و واکسن تولید داخلی در اولین فرصت در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202104105532338686.jpg ایثارگری,کادر,درمان,در,تاریخ,ماندگار,خواهد,بود/واکسن,تولید,داخلی,در,اولین,فرصت,در,اختیار,عموم,مردم,قرار,می‌گیرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی نیکزاد ظهر امروز (شنبه ۲۱ فروردین ماه ) در نشست مشترک با اعضای ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: تلاش‌ها و ایثارگری کادر درمانی در مبارزه با بیماری کرونا در تاریخ باقی خواهد ماند.همانطور که طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، کسانی که جانشان را در راه مبارزه با بیماری منحوس کرونا از دست می‌دهند به عنوان شهید راه خدمت محسوب می‌شوند، بی شک مدافعان سلامت شهیدانی هستند که جان دادند تا ما زنده بمانیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: طبق گزارشات مسئولان وزارت بهداشت در مدیریت و کنترل بیماری کرونا تا این لحظه اقدامات موثری صورت گرفته است و واکسن تولید داخلی در اولین فرصت در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

پیک زمان را برای تولید واکسن در نظر بگیریم

وی تاکید کرد: حمایت‌های لازم از طرف مجلس برای تولید واکسن داخلی ادامه خواهد داشت، در اقدامات و برنامه ها، باید پیک زمان را برای تولید واکسن در نظر بگیریم.

نیکزاد ادامه داد: متاسفانه امروز کشور در شرایط ناخوشایند کرونا قرار دارد. اگر مدیریت خوبی در کنترل بیماری صورت می‌گرفت و سفرهای نوروزی کنترل می‌شد و مداوم به کنترل پروتکل‌های بهداشتی تاکید ویژه‌ای می‌شد، امروزه شاهد اوج گیری دوباره بیماری نبودیم. تعطیلی 10 روز پایتخت و مناطق قرمز فرصت مناسبی است تا بتوان بیماری را کنترل کرد البته اگر مردم همکاری لازم را داشته باشند. وزارت بهداشت تمام تلاش خود را در جهت کنترل بیماری انجام می‌دهد. باید هر چه زودتر بر این ویروس غلبه کنیم تا شاهد کنترل بیماری در کشور باشیم.

با حمایت مادی و معنوی مجلس بر بیماری غلبه خواهیم کرد

در ادامه این نشست علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در مورد اوج‌گیری دوباره بیماری کرونا گفت: با همکاری و حمایت مادی و معنوی مجلس از کادر درمانی و وزارت بهداشت و درمان بی شک هر چه سریع تر به بیماری فایق خواهیم آمد. موانع توزیع و ترزیق واکسن داخلی و خارجی باید هر چه سریع تر برطرف شود. از نظر زیرساخت و بالا بودن حجم تولیدات، نیازمند همراهی تمام نهادها بویژه مجلس شورای اسلامی هستیم.

ازدحام هفته های پایانی منجربه اوج گیری بیماری شد

 فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: ازدحام هفته‌های پایانی سال عامل اصلی اوج‌گیری و شدت‌گیری موج چهارم بیماری در کشور شد، به طوری که میزان تردد در مترو به بالاترین درصد خود رسید و در کنار آن شاهد حضور مردم در بازارهای شب عید و حضور در صف‌های طویل دریافت کالاهای اساسی از جمله مرغ بودیم که بارها وزیر بهداشت در این خصوص تذکر و هشدار دادند.

وی با اشاره به روند افزایشی آمار بیماران در هفته آتی گفت: سرعت این روند افزایشی بسیار بیشتر از سه موج قبلی خواهد بود. بنابراین پیشنهاد تعطیلی شهر تهران را عنوان کردیم. البته تعطیلی شهر یک راهکار موقت و پویا و یک فرصت برای ضربه گیری بیماری است و علاج قطعی بیماری نخواهد بود.

وی تصریح کرد: سفرهای متعدد بین شهری و سفرهای بین استانی باعث بالا رفتن میزان ابتلا و منجر به شدت‌گیری ویروس جهش‌یافته در سطح کشور گردید. از اوایل هفته سوم تا چهارم آثار عینی بی‌توجهی را بیشتر ملاحظه خواهیم کرد. در حال حاضر میزان مبتلایان از آخر هفته گذشته بیشتر شده است. تعیین زمان برای پایان بیماری مشخص نیست. اگر مداخله خاصی صورت نگیرد، دوران بیماری طولانی‌تر می‌شود. قطعا کل کشور خیز چهارم را تجربه خواهد کرد.

واکسیناسیون با اولویت صورت می‌گیرد

زالی در ادامه این نشست، تسریع واکسیناسیون را یک اولویت اصلی در تهران و سایر مراکز استان‌ها برای کاهش مرگ‌و‌میر برشمرد و گفت: جامعه پزشکی در اولویت واکسیناسیون عمومی هستند، چرا که این گروه بیشتر در معرض خطر ابتلا قرار دارند. اگر پزشک بیمار شود، کل جامعه در معرض بیماری خواهند بود. حدود ۷۵۰ هزار نفر کادر درمانی در گروه اول دریافت واکسن قرار می‌گیرند، گروه بعدی سالمندان بالای ۶۵ سال هستند که بالاترین درصد مرگ‌و‌میر را شامل می‌شوند و در گروه خطر قرار دارند. در کل کشور حدود ۹ تا ۱۰ میلیون سالمند داریم که از این تعداد، ۴ میلیون شامل افرادی می‌شوند که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند و در ارجحیت قرار دارند. گروه سوم شامل بیماران خاص که حدود 5/1 میلیون نفر از جمعیت کشور را در‌بر‌ می‌گیرند. اگر بخواهیم ارجحیت بدهیم ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار نفر در نفرات نخستین دریافت واکسن قرار می‌گیرند. گروه چهارم؛ بر اساس ریسک و خطر شغلی در نوبت دریافت واکسن قرار خواهند گرفت .

زالی در پایان خاطر نشان کرد: در واردات واکسن باید هوشمندانه عمل کنیم تا واکسنی را انتخاب کنیم که به ویروس جهش یافته عکس العمل مثبت داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet