اربعین حسینی
1400/01/22 10:27:42
سرویس صحن
همتی در تذکر شفاهی:

دولت بازار را رها کرده است

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس گفت: در بازار و بر روی قیمت کالاها نظارتی وجود ندارد، دولت بازار را رها کرده و احتکار، مردم را دچار مشکل کرده است.
دولت بازار را رها کرده است نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس گفت: در بازار و بر روی قیمت کالاها نظارتی وجود ندارد، دولت بازار را رها کرده و احتکار، مردم را دچار مشکل کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202103100566563682.jpg دولت,بازار,را,رها,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسن همتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: تورم و وضعیت اقتصادی نامناسب در کنار شرایط کرونایی مردم کشور را به شدت نگران کرده، در دوران کرونا کسب و کار مردم آسیب دید و اقدامی برای جبران آن صورت نگرفته است.

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درآمد بخش زیادی از مردم روزانه است و در حال حاضر قادر به تأمین معیشت خود و خانواده نیستند، ادامه داد: حقوق کارمندان، بازنشستگان و کارگران متناسب با افزایش قیمت دلار افزایش داده نشده، در بازار و بر روی قیمت کالاها نظارتی وجود ندارد، دولت بازار را رها کرده و احتکار مردم را دچار مشکل کرده است.

وی با تأکید بر اینکه بخش اعظمی از زمان مردم در صف‌های خرید اجناس هدر می‌رود، عنوان کرد: دلالی و واسطه‌گری مردم را با مشکل جدی مواجه کرده، تولیدکنندگان محصول خود را با قیمت پایین به بازار عرضه می‌کنند اما همان محصول پس از گردش چندباره بین دلالان با قیمت بسیار بالایی به دست مصرف‌کنندگان می رسد.

همتی تصریح کرد: پدیده‌ای به عنوان حباب در کشور وجود دارد که هرگز شناسایی، دستگیر و مجازات نشده، مسئولین هر بار پس از افزایش قیمت محصولات در بازار حباب را عامل گرانی اعلام می‌کنند، امیدواریم روزی کسی این حباب را شناسایی و دستگیر کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: دولتمردان قبل از سال جدید و بعد از آن صراحتاً اعلام کردند که هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداریم اما متأسفانه به فاصله چند روز قیمت بسیاری از اجناس افزایش پیدا کرد.

همتی در پایان خاطر نشان کرد: سیاست‌های آبی کشور خصوصاً در شمال غرب و شهرستان‌های شاهین‌دژ و تکاب غیرمنطقی بوده و کشاورزان به شدت با مشکل کم آبی مواجه هستند به گونه‌ای که به حاشیه شهرهایی مانند تهران کوچ می‌کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet