KHANEH MELLAT

هدر اصلی
1400/01/22 17:01:16
سرویس سیاسی
حدادی با اشاره به نشست کمیسیون امور داخلی کشور:

کلیات طرح جامع مدیریت شهری و روستایی تصویب شد

اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، کلیات طرح جامع مدیریت شهری و روستایی را تصویب کردند.
کلیات طرح جامع مدیریت شهری و روستایی تصویب شد اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، کلیات طرح جامع مدیریت شهری و روستایی را تصویب کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006102166568495.jpg کلیات,طرح,جامع,مدیریت,شهری,و,روستایی,تصویب,شد Icana

علی حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز یکشنبه 22 فروردین ماه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: امروز طرح جامع مدیریت شهری و روستایی در دستور کار قرار گرفت که کلیات و 4 ماده آن مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این طرح تاکید شده است که بخشی از خدمات شهری و دستگاهای اجرای به مدیریت شهری و روستایی واگذار شود تا اهدافی چون توسعه پایدار، ارتقا کیفیت زندگی و گسترش عدالت و تامین حقوق شهروندی تحقق یابد.

وی اظهار داشت: برای تمرکز زدایی، تاب آوری و مشارکت مردم در امور عمومی، واگذاری تصدی های دولتی به نهادهای محلی و هماهنگ سازی ماموریت ها و وظایف در محدوده و حریم شهر و روستا به شهرداری ها و دهیاری ها صورت می گیرد.

این نماینده مجلس افزود: قلمرو این طرح در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و درمان، آموزش، توسعه ، عمران، محیط زیست، اقتصادی شهری و روستایی به استثنای امور امنیتی، دفاعی و قضایی تعریف شده است که توسط شهرداری و دهیاری ها در حریم  و محدودشان انجام می شود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: امروز نخستین نشست بررسی این طرح بوده، طرح جامع مدیریت شهری و روستایی مباحث بسیاری دارد که به ترتیب در نشست های کمیسیون پیگیری می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet