هدر اصلی
1400/01/22 18:35:45
سرویس اقتصادی
طغیانی در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مطرح کرد؛

تصمیم‌گیری درباره استفساریه معافیت مالیاتی پرسنل مناطق آزاد بعد از مشورت با شورای نگهبان/حضور اسلامی در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در نشست امروز استفساریه معافیت مالیاتی پرسنل مناطق آزاد بررسی و مقرر شد، ابتدا درباره این ابهام با شورای نگهبان  مشورت شود و بار دیگر در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار بگیرد تا در فرایند بررسی قانونی دچار اشکال نشود.
تصمیم‌گیری درباره استفساریه معافیت مالیاتی پرسنل مناطق آزاد بعد از مشورت با شورای نگهبان/حضور اسلامی در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در نشست امروز استفساریه معافیت مالیاتی پرسنل مناطق آزاد بررسی و مقرر شد، ابتدا درباره این ابهام با شورای نگهبان  مشورت شود و بار دیگر در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار بگیرد تا در فرایند بررسی قانونی دچار اشکال نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/202007102273333102.jpg تصمیم‌گیری,درباره,استفساریه,معافیت,مالیاتی,پرسنل,مناطق,آزاد,بعد,از,مشورت,با,شورای,نگهبان/حضور,اسلامی,در,جلسه,روز,سه‌شنبه,کمیسیون Icana

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز عصر کمیسیون متبوع خود گفت: این کمیسیون گزارشی را با توجه به ماده 45 آئین نامه داخلی در مورد مباحث شفافیت تراکنش ها در حوزه قوانین مرتبط با حکمرانی ریال تدوین کرده و به یک سری احکام قانونی رسیده بود که امروز این موضوع مطرح و بررسی شد اما در نهایت جمع‌بندی نشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: براین اساس مقرر شد، این گزارش به کمیته موردنظر برای بررسی بیشتر ارجاع شود و بعد از تدوین نهایی به کمیسیون اقتصادی ارسال شود.

وی با اشاره به بررسی استفساریه معافیت مالیاتی مستخدمین و کارکنان در مناطق آزاد اظهار کرد: دیوان عدالت اداری سال گذشته با استناد به ماده 13 قانون مناطق آزاد، اعلام کرد که مستخدمین و کارکنان در این مناطق مشمول معافیت مالیاتی نمی شوند و تنها سرمایه‌گذار یا صاحب کسب و کار شامل معافیت مالیاتی خواهند شد، بنابراین استفساریه‌ای در این مورد به کمیسیون اقتصادی ارسال شد.

طغیانی تاکید کرد: در این نشست درباره معافیت مالیاتی پرسنل مناطق آزاد چه دولتی و چه خصوصی بحث و بررسی شد اما پاسخ به یک استفساریه باید تنها بله یا خیر باشد و امکان دارد هر کدام از این دو پاسخ نتواند منطبق با ماده 13 قانون مناطق آزاد باشد، بنابراین مقرر شد ابتدا درباره این موضوع و ابهام با شورای نگهبان  مشورت شود و بار دیگر در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار بگیرد تا در فرایند بررسی قانونی دچار اشکال نشود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تصریح کرد: این کمیسیون فردا (دوشنبه 23 فروردین ماه) هم جلساتی را برای بررسی اولویت‌های نظارتی کمیسیون برای مانع زدایی تولید، بحث حکمرانی ریال و تشکیل کمیته بررسی سوال میرسلیم از وزیر دفاع برگزار کند.

طغیانی بیان کرد: همچنین قرار بود، شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه برای پاسخ به سوال تعدادی از نمایندگان در نشست این کمیسیون حضور یابد که به دلیل سفر به عراق، در جلسه حضور نخواهد یافت اما اسلامی وزیر راه و شهرسازی برای پاسخگویی به سوال برخی نمایندگان به جلسه خواهد امد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet