هدر اصلی
1400/01/22 19:53:09
سرویس سیاسی
فرهنگی در تشریح نشست هیئت رئیسه :

اولویت داشتن لایحه ستاد کل نیروهای مسلح در موضوع سربازی/اقدامات نظارتی مجلس گسترش می یابد

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: در موضوع خدمت سربازی تصمیم بر اولویت داشتن لایحه ستاد کل نیروهای مسلح شد اما در صورت عدم ارائه آن توسط دولت امکان بررسی طرح نمایندگان وجود دارد.
اولویت داشتن لایحه ستاد کل نیروهای مسلح در موضوع سربازی/اقدامات نظارتی مجلس گسترش می یابد سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: در موضوع خدمت سربازی تصمیم بر اولویت داشتن لایحه ستاد کل نیروهای مسلح شد اما در صورت عدم ارائه آن توسط دولت امکان بررسی طرح نمایندگان وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102988318109.jpg اولویت,داشتن,لایحه,ستاد,کل,نیروهای,مسلح,در,موضوع,سربازی/اقدامات,نظارتی,مجلس,گسترش,می,یابد Icana

محمد حسین فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست عصر امروز هیات رئیسه مجلس گفت: این جلسه با هدف بررسی رعایت چارچوب های قانون اساسی در موضوع خدمت سربازی برگزار شد و تصمیم بر اولویت لایحه تنظیمی ستادکل نیروهای مسلح  شد که از طریق دولت به مجلس می آید. 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: در صورت عدم ارائه لایحه تنظیمی ستاد کل نیرو های مسلح از طریق دولت،طرح نمایندگان نیز قابل بررسی خواهد بود هرچند که باید در چارچوب قانون اساسی تنظیم شود و گرنه به نتیجه نمی رسد.

وی افزود: همچنین در جلسه امروز هیئت رئیسه مقرر شد اقدامات نظارتی مجلس گسترش یابد و زمان بیشتری از صحن به این موضوع اختصاص پیدا کند و در مورد بهره گیری از ستادها و شوراهایی که برای موضوعات خاص تشکیل می شوند و خارج از روال قانونی و اختیارات تصمیمات بودجه ای و غیر بودجه ای گرفته می شود نیز اقدامات نظارتی بیشتری اعمال شده و از اقدامات خلاف قانون جلوگیری شود. 
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خاطر نشان کرد: برابر قانون آئین نامه داخلی، در خصوص امور مالی مجلس نیز بررسی هایی صورت پذیرفت و مقرر شد در چارچوب احکام بودجه سال ۱۴۰۰ و سایر قوانین و مقررات اقدام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet