هدر اصلی
1400/01/24 07:54:17
سرویس استان ها
موحد تاکیدکرد:

فرهنگسرای شهر لیکک و سینمای بهمئی نیازمند تخصیص اعتبار ویژه

نماینده مردم کهکیلویه در مجلس با بیان اینکه فرهنگسرای شهر لیکک و سینمای بهمئی نیازمند تخصیص اعتبار ویژه است،گفت: شب های شعر بلادشاپور که هرسال بصورت ملی در شهر تاریخی دهدشت برگزار می‌شود.
فرهنگسرای شهر لیکک و سینمای بهمئی نیازمند تخصیص اعتبار ویژه نماینده مردم کهکیلویه در مجلس با بیان اینکه فرهنگسرای شهر لیکک و سینمای بهمئی نیازمند تخصیص اعتبار ویژه است،گفت: شب های شعر بلادشاپور که هرسال بصورت ملی در شهر تاریخی دهدشت برگزار می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105923517801.jpg فرهنگسرای,شهر,لیکک,و,سینمای,بهمئی,نیازمند,تخصیص,اعتبار,ویژه Icana

 به گزارش خبر نگار   خبرگزاری  خانه ملت، مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد با سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار سید محمد موحد نماینده مردم شریف کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده با تشکر از سید عباس صالحی نقش این وزارتخانه را بسیار تاثیرگذار دانستد.

نماینده  مردم  کهکیلویه، بهمنی، چرام و لنده  در  مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های شهرستان بهمئی  تصریح کرد:  فرهنگسرای شهر لیکک و سینمای این شهر نیازمند تخصیص اعتبار ویژه جهت تکمیل و بهره برداری است.

وی با اشاره به برگزاری شب های شعر بلادشاپور که هرسال بصورت ملی در شهر تاریخی دهدشت برگزار می شود، گفت: این رویداد بزرگ نگاه ویژه وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی را می خواهد.

وی یادآورشد: با توجه به مشکلات و آسیب های اجتماعی در شهر دیشموک عنوان نمود سالانه جشنواره ملی فیلم کوتاه کهگیلویه برگزار می شود و انتظار می رود این جشنواره بدلیل تاثیر گذاری فرهنگی و هنری از جانب وزارت ارشاد حمایت جدی چشود.

موحد با اشاره به اینکه منطقه کهگیلویه زادگاه شاعر و هنرمند کشوری زنده یاد حسین پناهی می باشد، گفت: انتظار داریم اعتبار ملی برای برگزاری جایزه سالانه ملی شعر و نمایش بنام آن هنرمند فقید تخصیص داده شود. 

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وسعت شهرستان های حوزه انتخابیه انتظار داریم با تبدیل نمایندگی های فرهنگ وارشاد اسلامی چرام و لنده از نمایندگی به اداره و تاسیس نمایندگی در چاروسا، دیشموک و سوق موافقت شود.

وی گفت: یکی دیگر از مشکلات حوزه کهگیلویه نبود تجهیزات لازم برای تأسیس و راه اندازی دفتر سینمای جوان در این شهرستان می باشد.

موحد تصریح کرد: تکمیل پلاتو و نگارخانه حسین پناهی کهگیلویه با پنجاه درصد پیشرفت فیزیکی یکی دیگر از نیازمندی های جدی بوده که برای بهره مندی جوانان و مردم باید ضمن تامین اعتبار مورد نیاز ، عملیات اجرایی آن سرعت یابد .

وی افزود: اکنون که بنیاد علوی در مناطق محروم در حال خدمت رسانی در حوزه های مختلف میباشد و فرصت مناسب است که وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با همکاری بنیاد علوی نسبت به تعیین اعتبار و سهم مشارکت آن وزارتخانه وساخت مجتمع بزرگ فرهنگی وهنری لنده اقدام عاجل نماید.

 وی یادآور شد: تجهیز و تعمیر سالن اجتماعات شهید نحوی در فرهنگسرای شماره یک کهگیلویه بخصوص تجهیز سیستم صوتی و تصویری و تغییر سن سالن یکی از دغدغه های مهم هنرمندان شهرستان کهگیلویه می باشد. نماینده شهرستانهای چهارگانه کهگیلویه؛ بهمئی ؛چرام ولنده همچنین حمایت مقام عالی وزارت برای تشکیل هیات امنا و تاسیس و راه اندازی خانه هنرمندان کهگیلویه را خواستار شدند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet