هدر اصلی
1388/08/27 15:28:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

ایران‌ روسیه ‌را از دور مذاکرات هسته‌ای کناربگذارد

**"حسین نقوی" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به تغییر مواضع اخیر روسها در ارتباط با فعالیت هسته ای ایران تصریح کرد:ایران باید روسیه را از دور مذاکرات هسته ای کنار بگذارد.

نماینده ورامین در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می گفت، با بیان اینکه مقامات تهران یکبار برای همیشه باید تکلیف خود را با روسیه مشخص کنند ، اظهار داشت: کشورهای زیادی در حوزه مبادله هسته ای خواهان همکاری با جمهوری سلامی ایران هستند و ما می توانیم آنها را به جای روسیه جایگزین کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد:تغییر لحن مقامات روسی و از جمله رئیس جمهور این کشور نسبت به ایران اعتماد تهران _ مسکو را خدشه دار کرد .

وی افزود: البته این اولین باری نیست که شاهد اتخاذ چنین مواضعی از سوی روسها هستیم ، پیش از این نیز روسها بنسبت به تعهداتی که به ایران داشتند عمل نکرده اند و موضع اخیر نیازمند پاسخ جدی و قاطع از سوی ایران است.

نقوی در ارتباط با دیدار رئیس جمهور امریکا با همپیمان هسته‌ای ایران در 5+1 گفت:ایالات متحده و برخی از اعضای 5+1 از زمانیکه ایران سایت دوم هسته ای خود در "فردو" ر ا آغاز کرد دست به عملیات تبلیغی تخریبی شدیدی علیه جمهوری اسلامی زدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: از آنجایی که البرادعی در بازدید از این سایت هیچ نوع تخلفی از NPT را منعکس نکرد، لذا مقامات امریکایی مذاکره با آن دسته از کشورهای که علیه ایران موضع مخالف نداشتند را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود :روسیه یکی از این کشورها بود که امریکائیها سعی کردند تا از طریق مذاکره ادبیات مقامهای روسیه را تغییر دهند.

نقوی در پاسخ به این سوال که موضع دولت چین پس از مذاکره با باراک اوباما را چطور ارزیابی می کنید اظهار داشت:تغییر موضع محسوسی از جانب مقامات چینی در این مذاکرات دیده نشد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet