هدر موبایل
1400/01/24 10:11:22
سرویس صحن
دکتر قالیباف در صحن علنی؛

دولت در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اهتمام جدی داشته باشد/قانون جدید معضل کارت‌های بی‌نام بازرگانی را برطرف می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز معضل کارت‌های بی‌نام بازرگانی را برطرف می‌کند، گفت: مسئولیت اجرای دقیق این قانون برعهده رئیس جمهور است.
دولت در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اهتمام جدی داشته باشد/قانون جدید معضل کارت‌های بی‌نام بازرگانی را برطرف می‌کند رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز معضل کارت‌های بی‌نام بازرگانی را برطرف می‌کند، گفت: مسئولیت اجرای دقیق این قانون برعهده رئیس جمهور است. https://cdn.icana.ir/d/019/202009100212044619.jpg دولت,در,اجرای,قانون,مبارزه,با,قاچاق,کالا,و,ارز,اهتمام,جدی,داشته,باشد/قانون,جدید,معضل,کارت‌های,بی‌نام,بازرگانی,را,برطرف,می‌کند Icana

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 24 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز (اعاده شده از شورای نگهبان2) با موارد اصلاحی موافقت کردند.

دکتر محمدباقر قالیباف در رابطه با نهایی شدن تصویب  لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضمن تقدیر از فعالیت کمیسیون اقتصادی و مسئولان دولتی گفت: این لایحه مربوط به یکی از موضوعات جدی کشور مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز است لذا باید اذعان کرد این قانون بسیار دقیق است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در گذشته طوری بود که مسئولیت این امر می‌توانست به مجموعه دیگری واگذار شود و جدیتی وجود نداشت اما در این قانون مسئولیت با شخص رئیس جمهور است. در این قانون ضمانت اجرایی پیش‌بینی شده تا اگر کسی تخلفاتی از قانون داشت برخورد شود.

قالیباف با اشاره به اینکه موضوع کارت‌های بازرگانی یکی از معضلاتی بود که با آن مواجه بودیم، افزود: برگشت مسائل ارزی و تعهدات ارزی در بانک مرکزی و وجود کارت‌های بی‌نام که سبب مشکلات جدی شده بود، در این قانون تعیین تکلیف شده است؛  قانون جدید مربوط به کالا و ارز است اما اگر به قانون گذشته نگاه کنیم عمدتاً به موضوع کالا توجه شده بود.

رئیس قوه مقننه اظهار کرد: رمز ارزها نیز در این قانون مورد توجه قرار گرفته و نوع اعتبارات، بودجه و سیاستی اعمالی برای ستاد مبارزه با قاچاق کالا، طوری جهت‌گیری شده که باید به سمت کاهش قاچاق کالا گام بردارند نه اینکه اگر قاچاق کالا افزایش یابد، به نوعی از یک منظر بتواند سبب درآمد شود یا بخش‌هایی از کشور در جای دیگری از آن بهره‌مند شوند.

وی افزود: امیدواریم دولت در اجرای دقیق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که می‌تواند یکی از معضلات جدی کشور را برطرف کند، اهتمام جدی داشته باشد./

پایان پیام

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet