خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1400/01/24 13:16:49
سرویس فضای مجازی
خضریان نوشت:

دولت علاوه بر بی برنامگی در ایجاد بازار در کشورهای منطقه، پاسخگوی درخواست‌ها هم نیست

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در  توئیتی به سهم حدود ۲ درصدی ایران از بازار ۱۱۰۰ میلیارد دلاری کشورهای همسایه، اشاره کرد.
دولت علاوه بر بی برنامگی در ایجاد بازار در کشورهای منطقه، پاسخگوی درخواست‌ها هم نیست سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در  توئیتی به سهم حدود ۲ درصدی ایران از بازار ۱۱۰۰ میلیارد دلاری کشورهای همسایه، اشاره کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101977578846.jpg دولت,علاوه,بر,بی,برنامگی,در,ایجاد,بازار,در,کشورهای,منطقه،,پاسخگوی,درخواست‌ها,هم,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس و سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در  توئیتی نوشت:

"یکی از مسایلی که در مسیر تولید پشتیبانی،مانع زدایی می‌بایست کار جدی صورت بگیرد، خلاء حضور اقتصادی ایران در کشورهای همسایه است که ارتباطی با موضوع تحریم نیز ندارد و نیازمند نگاه درست دولت است. به نظر می‌رسد دست‌هایی در کار است تا فشار تحریم بر کشور را بیشتر کند.

امروز در حالی همه ظرفیت کشور معطل نگه داشته شده است که سهم ایران از بازار ۱۱۰۰ میلیارد دلاری کشورهای همسایه، حدود ۲ درصد است. طبق گفته معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران،ظرفیت صادرات کشور درحال حاضر حدود ۱۰۰ میلیارد دلار است، اما وضع صادرات کالا اینگونه است.

دولت نه تنها در ایجاد بازار در کشورهای منطقه بی‌برنامه است، بلکه پاسخگوی درخواست‌ها هم نیست؛ در یک مورد اخیرا وزیر اقتصاد ارمنستان به ایران آمده و یک لیست ۲۲۰۰ قلم کالایی را مقابل مسئولان دولتی گذاشته تا از ایران تهیه کنند، ولی پس از آن صادرات ایران به ارمنستان کاهش یافته است!"

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet