خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1400/01/25 11:45:12
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

آزادسازی پول های ایران در سئول نیازمند راه حلی ایرانی- کره ای است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: کره جنوبی نباید روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خود با ایران را به آمریکا پیوند بزند، زیرا این اقدام منطقی نیست و منافع دو کشور را تامین نمی کند.
آزادسازی پول های ایران در سئول نیازمند راه حلی ایرانی- کره ای است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: کره جنوبی نباید روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خود با ایران را به آمریکا پیوند بزند، زیرا این اقدام منطقی نیست و منافع دو کشور را تامین نمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102971545622.jpg آزادسازی,پول,های,ایران,در,سئول,نیازمند,راه,حلی,ایرانی-,کره,ای,است Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رفتار کره ای ها برای آزادسازی پول های بلوکه شدن ایران در این کشور، گفت: بعد از جنگ ایران و عراق، کره ای ها نقش پر رنگی در بحث نوسازی، توسعه و فعالیت اقتصادی در ایران داشتند، کره ای ها به ویژه در حوزه خودرو سازی و لوازم خانگی، نقش زیادی داشتند و ایران با آنها همکاری وسیعی داشت.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه آسیایی ایران و نگاه تهران به حل مشکلات کشورهای آسیایی در روابط بین الملل ارزشمند است، ادامه داد: تا امروز هیچ چالش و تنشی در سیاست خارجی با کره جنوبی نداشته ایم و اگر بخواهند در روابط خود با ما و برگرداندن پول ایران، این موضوع را به توافق یا نظر آمریکا ارجاع دهند، اقدام منطقی نیست و مشکل را نیز حل نمی کند چرا که ایران با آمریکا دچار تنش هایی در سطح امنیتی و سیاسی است و این مشکلات در چهار دهه اخیر حل نشده است  و اکنون نیز در قالب برجام گرفتار کج فهمی آمریکایی ها هستیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: کره جنوبی به سوخت، نفوذ و بازار ایران نیاز دارد، در واقع بیش از اینکه ما به کره ای ها نیاز داشته باشیم آنها به ما نیاز دارند بنابراین نباید منافع خود را به خطر بی‌اندازند و آن را به آمریکا پیوند بزنند، آمریکا نه تنها با ایران، چالش هایی را ایجاد کرده، بلکه در دوره ترامپ با سایر کشورها و پیمان ها نیز همین چالش ها و تنش ها را داشته است.

رحیمی جهانی آبادی در ادامه گفت‌وگو  با تاکید براینکه تنها راه حل پول های بلوکه شده ایران، گفت و گوی دو جانبه ایران و کره است اظهار داشت: حل مشکل، تنها از طریق گفت و گوی مستقیم تهران و سئول ممکن است. کره جنوبی نباید ظرفیت عظیم اقتصاد ایران را از دست بدهد چرا که برای کره در ایران جایگزین های زیادی وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران همچنان علاقمند به حفظ روابط دوستانه با کره جنوبی است اما این موضوع بستگی به رفتار و عقلانیت کره ای ها دارد که آیا می خواهند مشکل را خود حل کنند یا می خواهند موضوع پول های ایران را به مسئله ای که سراسر چالش و تنش است، پیوند بزنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet