هدر اصلی
1400/01/24 18:02:07
سرویس اجتماعی
نوروزی خبر داد:

پایان بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی/ تشکیل کارگروه پشتیبانی و مانع‌زدایی تجاری‌سازی اختراعات 3 ماه پس از تصویب این قانون

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از الحاق دو ماده به طرح حمایت از مالکیت صنعتی و پایان بررسی این طرح در کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون کارگروه پشتیبانی و مانع‌زدایی تجاری‌سازی اختراعات ۳ ماه پس از تصویب این قانون تشکیل می‌شود.
پایان بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی/ تشکیل کارگروه پشتیبانی و مانع‌زدایی تجاری‌سازی اختراعات 3 ماه پس از تصویب این قانون نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از الحاق دو ماده به طرح حمایت از مالکیت صنعتی و پایان بررسی این طرح در کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون کارگروه پشتیبانی و مانع‌زدایی تجاری‌سازی اختراعات 3 ماه پس از تصویب این قانون تشکیل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201904100013581198.jpg پایان,بررسی,طرح,حمایت,از,مالکیت,صنعتی/,تشکیل,کارگروه,پشتیبانی,و,مانع‌زدایی,تجاری‌سازی,اختراعات,3,ماه,پس,از,تصویب,این,قانون Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز ( سه شنبه، 24 فروردین ماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از الحاق دو ماده به طرح حمایت از مالکیت صنعتی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: با الحاق این دو ماده پرونده این طرح در کمیسیون بسته و به صحن علنی برای بررسی و تصویب ارجاع شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس ماده یک الحاقی به منظور انجام پشتیبانی و مانع زدایی در مسیر تجاری‌سازی اختراعات ثبت شده مطابق این قانون دولت موظف است ظرف مدت 3 ماه پس از تصویب این قانون کارگروه پشتیبانی و مانع‌زدایی تجاری سازی اختراعات را با ریاست و مسئولیت وزیر صمت و عضویت وزارتخانه‌های بهداشت، علوم، ارتباطات، جهادکشاورزی، دفاع، دادگستری، نفت، نیرو، امور خارجه، معاون اجرایی و فناوری رئیس جمهور، دادستان کل کشور، روسای سازمان محیط زیست و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی و ثبت و اسناد را تشکیل دهد.

وی ادامه داد: کارگروه مذکور موظف است دستورالعمل اجرای پیشتیبانی و مانع زدایی تجاری سازی اختراعات را ظرف مدت 3 ماه تدوین و هیات وزیران مطابق آن عمل کند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس یازدهم یادآور شد: بر اساس تبصره ماده الحاقی سازمان ثبت موظف است پس از ثبت اختراعات فهرست آنها را به صورت ماهانه به کارگروه موضوع این ماده ارسال کند.

نوروزی افزود: بر اساس ماده 2 الحاقی؛ تمامی علائم تجاری که مطابق این قانون ثبت می شود ظرف مدت 15 ماه از ثبت باید بهره برداری تجاری استفاده شود و در صورت عدم بهره برداری مالک، علائم تجاری ظرف مدت مذکور ثبت نام و علامت تجاری مشابه آن مجاز است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول در این نشست خبر داد و گفت: به 10 ماده این طرح ایراداتی گرفته شد که ایرادات رفع شدند البته یک ماده از این طرح باقی مانده که در نشست آتی مورد بررسی قرار می گیرد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet