هدر اصلی
1400/01/25 11:21:30
سرویس استان ها
گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان آذربایجان غربی؛

افتتاح پایانه مرز رازی با حضور وزیر راه در تیرماه سال جاری/بازدید و پیگیری مشکلات ۲۲روستای بوکان/رسیدگی به مشکل کمبود آب در شهرستان‌های شوط و پلدشت/بررسی مشکلات مهاباد با حضور 5تن از مدیران استانی/افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی پیرانشهر تا آخر تیرماه

اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند.
افتتاح پایانه مرز رازی با حضور وزیر راه در تیرماه سال جاری/بازدید و پیگیری مشکلات ۲۲روستای بوکان/رسیدگی به مشکل کمبود آب در شهرستان‌های شوط و پلدشت/بررسی مشکلات مهاباد با حضور 5تن از مدیران استانی/افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی پیرانشهر تا آخر تیرماه اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202104103123196136.jpg افتتاح,پایانه,مرز,رازی,با,حضور,وزیر,راه,در,تیرماه,سال,جاری/بازدید,و,پیگیری,مشکلات,۲۲روستای,بوکان/رسیدگی,به,مشکل,کمبود,آب,در,شهرستان‌های,شوط,و,پلدشت/بررسی,مشکلات,مهاباد,با,حضور,5تن,از,مدیران,استانی/افتتاح,بیمارستان,۶۴,تختخوابی,پیرانشهر,تا,آخر,تیرماه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

 

سرکشی به ۸۷ روستای حوزه انتخابیه در ایام نوروز

عادل نجف زاده، نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: در طول ایام نوروز که در حوزه انتخابیه حضور داشتم از ۸۷ روستا سرکشی کردیم و در این دیدارهای میدانی، به مشکلات تک تک روستاییان گوش سپردیم که حدود ۷۰درصد مشکلات در این بازدیدها توسط مدیران کل و مسئولین استانی حل می شود.

عادل نجف زاده

 کلنگ زنی سه راهی اواوغلی با حضور استاندار

وی ادامه داد: در کنار بازدیدهای میدانی و حضور در جمع مردم، طی پیگیری هایی که از ۹ ماه گذشته آغاز شد احیا و بازسازی سه راهی اِواُوغلی بود که به عنوان مفصل‌گاه اصلی کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب محسوب میشد. عمده بار لجستیکی کشور پس از بازرگان به سه‌راه اِواُغلی می آید که با اعتبار ۳۶میلیارد تومان، این  تقاطع که به صورت همسطح و زیرگذر خواهد شد توسط استاندار کلنگ‌زنی شد.

وی  عنوان کرد: طی آخرین دستوری که از وزیر محترم راه و شهرسازی قبل از عید دریافت کردیم؛ افرایش طول باند و همچنین بحث روشنایی شهرستان خوی بود که به امید خدا در این روزها شروع خواهد شد.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حوزه آب و کشاورزی، جلسات مفصلی با سازمان آب منطقه ای استان داشتیم که بر اساس آن مطالعات سد غازان بر روی رودخانه های اَلَند و قُطور نهایی شد که با ردیف اعتبار ملی در سال جاری شروع بکار خواهد کرد از طرفی پیگیر این موضوع هستیم که سد یِردَکان خوی با ۱.۸ میلیون متر مکعب آب از ماده ۲۳ ردیف اعتباری استانی دریافت کرده و شروع به ساخت کنیم.

افتتاح پایانه مرز رازی با حضور وزیر راه در تیرماه سال جاری

نجف زاده تاکید کرد: با توجه به شرایط کرونایی و بسته بودن مرز رازی ولی پایانه مرزی که  حدودا  ۹۵میلیارد تومان هزینه شده است با تمام قدرت به کار خود ادامه میدهد  و با حضور وزیر راه و شهرسازی در تیرماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: طی جلساتی که با وزارت ورزش و جوانان داشتیم ۱۰ میلیارد تومان برای ورزشگاه ۵هزار نفری ابلاغ گردید و  تا ۳ ماه آینده با حضور وزیر ورزش افتتاح خواهد شد.

 

بازدید و پیگیری مشکلات ۲۲ روستای شهرستان بوکان

 انور حبیب زاده بوکانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در ایام تعطیلی عید نوروز عازم شهرستان بوکان شدیم و  برای رفع مشکلات این حوزه هماهنگی‌هایی را با مدیران کل داشتیم.

انور حبیب زاده بوکانی

وی افزود: برای پیگیری مشکلات روستاییان، هماهنگی های لازم را با شوراها و دهیاری‌ها داشتیم که توانستیم از ۲۲ روستا بازدید کنیم. این روستاها به معنای واقعی از لحاظ امکانات از جمله راه مناسب، گاز، بهداشت و آموزش و پرورش کمبودهایی دارند که در این دیدارها، قول پیگیری دادیم.

وی بیان کرد: تا اواخر سال گذشته بیش از ۱۳ روستا را از اعتبارات بنیاد مسکن برای طرح هادی و حل مشکلات راه بهره مند کردیم  که هر یک از روستاها حدود ۳۰۰میلیون تومان اعتبار دریافت کردند. این رقم برای شاد کردن دل روستاییان و شوق‌شان برای ماندن در روستا را افزایش میدهد.

حبیب زاده عنوان کرد: در این سفر روسای ادارت آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن و راه و ترابری و شهرسازی و مسئولینی که به طریقی خدمات ارزنده‌ای را به روستاییان آماده میکنند در کنار بنده بودند.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدوارم در سال ۱۴۰۰ بتوانیم کارهای ارزنده‌ای برای خدمت‌رسانی انجام دهیم.

 

رسیدگی به مشکل کمبود آب  در  شهرستان های شوط و پلدشت

محمد علی پور؛ نماینده مردم ماکو و چالدران و پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی گفت: در ایام عید فرصتی پیدا کردیم تا از روستاها و مراکز دورافتاده از مرکز شهرستان که نتوانسته بودیم طی ماه‌های اخیر بازدید کنیم دیداری داشتیم و در این سرکشی پای درد دل روستاییان نشسته و سعی در رفع آنها داشتیم.

محمد علیپور رحمتی

وی ادامه داد: با توجه به کمبود آب در کشور، در منطقه ما به ویژه در شهرستان شوط و پلدشت نیز کشاورزان با این مشکل مواجه هستند و بارش‌های کم سبب شده تا کشاورزان نگران باشند. از این رو در این راستا برای حل مشکل کشاورزان تلاش خواهیم کرد.

علیپور افرود: در ایام نوروز از تعدادی از ادارات و دستگاه‌های اجرایی سرکشی کردیم و علاوه بر نظارت، به مسائل و مشکلات کارمندان نیز رسیدگی کردیم.

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از تعدادی از مدیران کل استانی از جمله مدیر کل راهداری و پایانه ها برای آسفالت راه های روستایی، مدیرکل منابع طبیعی برای بررسی مشکلات ۴ شهرستان حوره انتخابیه بنده، مدیرکل میراث فرهنگی برای بررسی مشکلات این حوزه دعوت کردیم تا بتوانیم مشکلات مردم و حوزه انتخابیه را حل کنیم.

 

 بررسی مشکلات کشاورزی، آب، نوسازی مدارس، گازرسانی مهاباد با حضور ۵ نفر از مدیران کل استان

جلال محمودزاده ؛ نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در ایام نوروز از پروژه های راهداری، شرکت گاز و جهاد کشاورزی بازدید داشتیم و از معاون وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر جهادکشاورزی دعوت کردیم که هم از مدارس در حال احداث و پروژه های آبیاری تحت فشار بازدید داشتیم.

جلال محمودزاده

محمودزاده خاطرنشان کرد: در ایام نوروز فرصتی شد تا ۵ نفر از مدیران کل استان را به شهرستان دعوت کردیم که در مباحث مختلف، کشاورزی، آب، نوسازی مدارس، گازرسانی صحبت کرده و بازدیدهایی را داشتیم.

وی عنوان کرد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جلساتی را با تشکل‌های مردم‌نهاد، معلمان حق‌التحریر، نهضت و پیش‌دبستانی داشتیم و همچنین با حضور فرماندار و بخشداران و شوراهای بخش بازدید دوره‌ای از روستاها و جلساتی با دهیاری‌ها داشتیم تا بتوانیم مشکلات این مناطق را حل کنیم.

 

سرکشی به روستاها و ادارات دولتی در ایام نوروز

حسن همتی ؛ نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس یازدهم گفت: در ایام عید علاوه بر سرکشی به روستا و دیدارهای مردمی البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با خانواده‌های شهدا و جانباز دیدار داشتیم.

حسن همتی

وی با بیان اینکه در این ایام به منظور نظارت، سرکشی از ادارات دولتی را داشتیم افزود: در این روزها جلسه استانی با حضور نماینده ولی‌فقیه، فرماندهان نظامی و استاندار را نیز داشتیم که در این جلسه به بیان مشکلات حوزه انتخابیه پرداختم.

 

افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی پیرانشهر تا آخر تیرماه

کمال حسین پور؛ نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه گفت: در ایام عید سعی کردیم به اکثر روستاهای بزرگ که مشکلاتی دارند و در طول سال نیز مکاتباتی با ما داشتند سر بزنیم که مشکلاتی اعم از  نبود گاز، راه و آب آشامیدنی داشتند را به ترتیب اولویت پیگیری کنیم.

کمال حسین پور

وی ادامه داد: به همراه مسئولین استانی، فرماندار، بخشدار و رییس ادارات در روستا حاضر شدیم تا بتوانیم مشکلات مردم این منطقه را رسیدگی کنیم.

حسین‌پور عنوان کرد: پروژه بیمارستان ۶۴ تختخوابی پیرانشهر با پیشرفت ۸۰ درصدی قرار است تا آخر تیرماه افتتاح شود که البته مشکلاتی در خصوص تامین دستگاه سی‌تی اسکن و سونوگرافی داشتیم که قول تخصیص این دستگاه‌ها را داده‌اند و از طرفی جاده نقده به پیرانشهر که در اواخر سال گذشته طی جلسه ای که با پیمانکار داشتیم هماهنگی های لازم با ادارات را انجام دهدیم تا این راه حیاتی و مهم برای مردم هرچه سریع‌تر حل شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طی این روزها پیگیر مشکل اینترنت روستاهای حوزه انتخابیه بودم که امیدواریم تا آخر اردیبهشت ماه اکثر روستاها صاحب اینترنت خواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet