هدر اصلی
1400/01/28 08:26:11
سرویس استان ها
با حضور سیدموسی موسوی؛

اَبَرپروژه «بزرگترین طرح استحصال اتان کشور» در مُهر افتتاح شد

رئیس‌جمهور دستور آغاز به کار طرح عظیم استحصال اتان با سرمایه‌گذاری قریب به ۲۴ هزار میلیارد تومان را در شهرستان مهر صادر کرد.
اَبَرپروژه «بزرگترین طرح استحصال اتان کشور» در مُهر افتتاح شد رئیس‌جمهور دستور آغاز به کار طرح عظیم استحصال اتان با سرمایه‌گذاری قریب به ۲۴ هزار میلیارد تومان را در شهرستان مهر صادر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202104105858445718.jpg اَبَرپروژه,«بزرگترین,طرح,استحصال,اتان,کشور»,در,مُهر,افتتاح,شد Icana

به گزارش   خبرگزاری خانه ملت، صبح امروز طرح ملی و عظیم استحصال اتان که با ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی مستقیم و ۱۵ هزار فرصت خشغلی غیرمستقیم توسط ستاد اجرایی فرمان امام ساخته شده، با دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد.

ظرفیت ورود این طرح بزرگ ۷۵ میلیون مترمکعب گاز (معادل ۳ فاز پارس جنوبی) است و جلوگیری از خام‌سوزی گازهای گران‌قیمت، حذف آلاینده‌ها از گاز خانگی، ارزآوری یک میلیارد دلاری در سال، ایجاد اشتغال برای هزاران نفر و بالابردن فناوری بومی در صنعت پتروشیمی، بخشی از برکات این طرح ملی است.

نوذری رئیس هلدینگ نفت و گاز ستاد اجرایی فرمان امام در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران، ضمن تمجید از تلاش‌های نماینده مردم لامرد و مهر در مجالس نهم و یازدهم برای به ثمر نشست این طرح، تصریح کرد: سیدموسی موسوی چه در دوره قبلی نمایندگی‌ خود و چه در این دوره بسیار تلاش کردند و با پیگیری خود این طرح را به یک سرانجام خوبی رساندند و البته هنوز هم پیگیر هستند که کارهای دیگری هم در منطقه انجام شود.

سیدموسی موسوی عضو کمسیون انرژی مجلس نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به شکرانه این روز بسیار خوشحال‌کننده‌ باید سجده شکر بجای آوریم، اظهار داشت: این طرح برای منطقه هم اشتغال به ارمغان آورده و هم اعتبار و باید از ستاد اجرایی فرمان امام، پیمانکاران، مهندسان و کارگران این پروژه تقدیر کنم.

وی با اشاره به تلاش‌های مستمر خود برای اجرای این طرح در شهرستان مهر خاطرنشان کرد: از ابتدا قرار بود این پروژه بزرگ در عسلویه احداث شود، اما اگر نطق‌های مجلس نهم را مرور کنید نشان می‌دهد که چه تلاش مجدانه‌ای صورت گرفت تا توانستیم این طرح را در مهر تثبیت کرده و شروع به‌کار کنیم و الحمدلله امروز هم شاهد افتتاح آن هستیم.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم بکارگیری نیروهای بومی تأکید کرد و گفت: در رابطه با این موضوع مهم دستور مکتوب رئیس ستاد اجرایی فرمان امام را در جلسه با دکتر مخبر اخذ کردیم که حداقل ۸۰ درصد نیروها باید بومی باشند. 

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه همواره ضمانت صنعت در رضایت مردم است ، تصریح کرد: ما در رابطه با بکارگیری نیروهای بومی مصر هستیم و طی چندین جلسه با مهندس نوذری و مهندس زیرکچیان نیز بر لزوم اجرای دستور رئیس ستاد اجرایی تأکید کرده‌ و بر استفاده از ظرفیت‌های نیروهای بومی در بخش‌های مختلف پروژه اصرار داریم.

گفتنی است در این مراسم زنگنه وزیر نفت و مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام نیز در نهاد ریاست‌جمهوری روحانی را همراهی می‌کردند و ازسوی دیگر سیدموسی موسوی نماینده لامرد و مهر و عضو کمیسیون انرژی مجلس، نوذری رئیس هولدینگ نفت و گاز ستاد اجرایی، رحیمی استاندار فارس و جمعی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی نیز در محل پروژه در شهرستان مهر حضور داشتند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet