هدر اصلی
1400/01/28 15:04:43
سرویس سیاسی
حیدری:

غنی سازی 60 درصد متناسب با نیاز کشور و در چارچوب پادمان است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران دست دولت را برای غنی سازی بیش از ۲۰ درصد باز گذاشته است.
غنی سازی 60 درصد متناسب با نیاز کشور و در چارچوب پادمان است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران دست دولت را برای غنی سازی بیش از 20 درصد باز گذاشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005102200992386.jpg غنی,سازی,60,درصد,متناسب,با,نیاز,کشور,و,در,چارچوب,پادمان,است Icana

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی از سوی جمهوری اسلامی ایران، گفت: قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران دست دولت را برای غنی سازی بیش از 20 درصد باز گذاشته است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع ظرفیت ها و الزاماتی در قانون مذکور مشخص شده تا سازمان انرژی اتمی کشورمان بتواند اقدامات اساسی در زمان های مناسب انجام دهد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در یکی از بندهای قانون یاد شده آمده در صورت ضرورت و نیاز غنی سازی بیش از 20 درصد انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اقدامات تروریستی و خرابکاری رخ داده در نطنز، افزود: در این میان باید اذعان کرد غنی سازی 60 درصدی نیز یکی از پاسخ ها به این اقدام خرابکارانه است؛ البته غنی سازی انجام شده برای برطرف کردن نیازهای کشور است.

حیدری افزود: غنی سازی انجام شده ثابت شد که ایران می تواند بیش از 20 درصد اقدام به غنی سازی کند؛ البته باید تاکید کرد غنی سازی کنونی در چارچوب آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و در این مسیر هیچگاه از پادمان خارج نشده ایم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تهیه و استفاده موارد مورد نیاز صنعت هسته ای کشورمان صلح آمیز است و هیچگاه موارد غیرمتعارف در این عرصه وجود نداشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet