هدر اصلی
1400/01/28 15:18:45
سرویس فرهنگی
با پیگیری‌های نماینده اصفهان صورت گرفت:

دستور معاون اول رئیس جمهور به وزیر علوم برای برگزاری غیرحضوری و مجازی امتحانات دانشگاه‌ها

معاون اول رئیس جمهور به دنبال پیگیری‌های نماینده اصفهان در مورد ضرورت برگزاری غیرحضوری و مجازی امتحانات دانشگاه‌ها با توجه به موج چهارم کرونا به وزیر علوم دستور عملی کردن این موضوع را داد.
دستور معاون اول رئیس جمهور به وزیر علوم برای برگزاری غیرحضوری و مجازی امتحانات دانشگاه‌ها معاون اول رئیس جمهور به دنبال پیگیری‌های نماینده اصفهان در مورد ضرورت برگزاری غیرحضوری و مجازی امتحانات دانشگاه‌ها با توجه به موج چهارم کرونا به وزیر علوم دستور عملی کردن این موضوع را داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202102109015622338.jpg دستور,معاون,اول,رئیس,جمهور,به,وزیر,علوم,برای,برگزاری,غیرحضوری,و,مجازی,امتحانات,دانشگاه‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به دنبال ارسال نامه عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر ضرورت برگزاری غیرحضوری و‌ مجازی امتحانات دانشگاه‌ها با توجه به موج‌ چهارم‌کرونا، به وزیر علوم دستور اقدام داد.

متن نامه مقتدایی به شرح زیر بود:

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در روزهای پایانی سال گذشته طی یک اطلاع رسانی و‌ بخشنامه ای از برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها در برخی مناطق خبر داد.

 این بخشنامه توسط دانشگاه‌ها به دانشجویان اطلاع رسانی شد و در همین راستا، برخی دانشگاه‌ها در تدارک برگزاری امتحانات به صورت حضوری می باشند و به صورت تلویحی خبر از برگزاری حضوری امتحانات می‌دهند که باعث نگرانی جدی برای دانشجویان و خانواده های مکرم آنان شده است.

 این درحالی است که موج چهارم شیوع کرونا آغاز شده و دانشجویان بسیاری باید از شهرهای محل سکونت با استفاده از حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس و قطار ( که می تواند باعث انتقال سریع ویروس کرونا شود) به دانشگاه‌ها مخصوصا دانشگاه‌های کلانشهرها سفر کنند و در خوابگاه‌ها مستقر شوند که این امر قطعا باعث افزایش احتمال ابتلا به کرونا و طبیعتا ایجاد خطر برای دانشجویان، خانواده ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها می‌شود.

ضرورت دارد با توجه به برگزاری کلاس‌های ترم جاری به صورت مجازی و‌ تجربه موفق امتحانات غیرحضوری در ترم‌های گذشته، درخصوص برگزاری امتحانات به صورت حضوری تجدیدنظر شود و باتوجه به درخواست خانواده ها، امتحانات به صورت مجازی برگزار شود.

عدم تعیین تکلیف صریح درخصوص نحوه برگزاری امتحانات و در انتظار نگه داشتن خانواده ها با جملاتی همچون "شهرهای کم خطر و‌ پرخطر"، از هم اکنون این عزیزان را دچار سردرگمی و نگرانی کرده است.

در همین راستا با عنایت به درخواست مکرر دانشجویان و خانواده های ایشان، مستدعی است دستور فرمایید در اسرع وقت بررسی بیشتر و اقدام لازم جهت غیرحضوری شدن امتحانات در راستای کاهش خطر ابتلا به کرونا و آرامش خانواده ها و دانشجویان در دستور کار قرار گیرد. مزید امتنان است اینجانب را نیز از نتیجه اقدامات انجام شده، مطلع نمایند.

از حسن توجه جنابعالی قدردانی می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet