هدر اصلی
1400/01/30 12:53:16
سرویس سیاسی
مقتدایی با اشاره به تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا:

اروپایی‌ها ایران را باید به عنوان قدرت منطقه بپذیرند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه سیاست کلی جمهوری اسلامی اولویت و اهمیت منافع ملی است، گفت: اقدامات اروپا بدون پاسخ نمی‌ماند اما آنها باید بپذیرند که ایران یک قدرت منطقه‌ای است.
اروپایی‌ها ایران را باید به عنوان قدرت منطقه بپذیرند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه سیاست کلی جمهوری اسلامی اولویت و اهمیت منافع ملی است، گفت: اقدامات اروپا بدون پاسخ نمی‌ماند اما آنها باید بپذیرند که ایران یک قدرت منطقه‌ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/202009109924980137.jpg اروپایی‌ها,ایران,را,باید,به,عنوان,قدرت,منطقه,بپذیرند Icana

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا، گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول سال‌های پس از انقلاب نشان داده است که تحت فشارها یا تهدیدها به مذاکره تن نمی‌دهد بلکه بر اساس منافع ملی کشور و رعایت عزت، مصلحت و منافع ملی مذاکراتی را انجام می‌دهد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: اقدام اروپایی‌ها در روزهای گذشته نشان داد آنها هنوز خلق و خوی ایرانیان را نمی‌شناسند،جمهوری اسلامی تحت فشار و تهدید به مذاکرات تن نداده و این مذاکرات را به مصلحت و متناسب با منافع ملی ایران می‌دان، لذا اعمال تحریم جدید در جریان مذاکرات را خلاف قوانین و عرف بین‌الملل می‌دانیم.

وی با تاکید بر اینکه منافع ملی اولویت نخست جمهوری اسلامی ایران است، اضافه کرد: دولت نیز می‌داند اگر بخواهد حد بالاتری از منافع ملی را برای کشور کسب کند باید اصول و مبانی مرتبط با خواست و مبانی ملت که همان عزت ایرانی است را مورد توجه قرار دهد.

مقتدایی تصریح کرد: اروپایی‌ها نشان دادند که علاوه بر بدعهدی بنای بر همکاری ندارند، آنها نشان دادند که منافع ما را در سطحی که باید، مورد لحاظ قرار ندادند و به دنبال ایجاد فشار هستند در حالی که منافع بلند مدت آنها اقتضا می‌کند که برای ایران به عنوان قدرت نوظهور منطقه‌ای بپذیرند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم یادآور شد: اروپاییان به حضور و استفاده از منطقه خلیج فارس نیاز مبرم دارند و نباید کاری کنند که جمهوری اسلامی ایران در آینده بدعهدی‌ها و بد پیمانی اروپاییان را پاسخ دهد البته کشور ما موقعیت‌های سخت را از سر خواهند گذراند و ما حتی در مراودات بعدی فشارهایی که اروپاییان این روزها به آن روی آوردند را لحاظ می‌کنیم و اینگونه نیست که اقدامات اروپا بدون پاسخ بماند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet