شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/28 15:08:00
سرویس بین الملل

نژاد حسینیان:همگرایی در روابط کشورهای آسیایی، مهمترین هدف دومین نشست مجمع مجالس آسیایی است

دبیر کل شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی اظهار داشت: همگرایی در روابط کشورهای آسیایی، مهمترین هدف ما از برپایی دومین نشست مجمع مجالس آسیایی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی با اشاره به فراهم کردن بستر لازم برای رسیدن به همگرایی منطقه ای اظهار داشت: این همگرایی باید در دو بعد افقی و آفاقی جریان داشته باشد.

نژاد حسینیان گفت: همگرایی و ادغام منطقه ای یک کالایی وارداتی نیست بلکه یک فرایند همه جانبه ای است که برای رسیدن به این همگرایی باید کشورهای آسیایی به یک برداشت یکسان از شرایط سیاسی فرهنگی و منطقه ای برسیم .

 وی با اشاره به وجود منابع غنی انرژی و منابع در منطقه اظهار داشت: فضای مناسب برای دستیابی به رشد و بهبود شرایط اقتصادی از جمله نیروی انسانی، نرخ رشد قابل ملاحظه ای داشته است که با رویکرد حاکمیت مداری می توانیم از این منابع برای رسیدن به اهداف خود که همان همگرایی برای رشد است دست پیدا کنیم.

دبیر کل شورای اجرایی مجالس آسیاسی خاطرنشان کرد: البته در این راه ما با چالشها و تهدید هایی نیز مواجه هستیم که برای مقابله با آنها باید گامهای عملگرایانه ای برداریم که برای دستیابی به این هدف باید برای افزایش بینش و آگاهی مردم منطقه تلاش بشود و امکانات اقتصادی و فرهنگی آسیا برای دستیابی به این هدف فرموله شود.

 وی با اشاره به فرایند شکل گیری مجمع مجالس آسیایی گفت : ما از یک سازمان مجدود در حال حاضر به یک نهاد بین المللی تبدیل شده ایم و دولتها باید با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارند برای توسعه این نهاد منطقه ای و بین المللی تلاش کنند.          

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet