هدر اصلی
1400/01/29 13:03:29
سرویس صحن
آرامی در نطق میان دستور:

افرایش فقر و بیکاری در هرمزگان در پی عدم نگاه مردمی به اقتصاد/ هرمزگان فقط کیش نیست

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس، با اشاره به مشکلات معیشتی مردم استان هرمزگان در کنار ظرفیت‌های فراوان خلیج فارس، گفت: افرایش فقر و بیکاری در این استان به موجب عدم نگاه مردمی به اقتصاد است، دولت بی تدبیر امید باید بداند که هرمزگان فقط کیش نیست.
افرایش فقر و بیکاری در هرمزگان در پی عدم نگاه مردمی به اقتصاد/ هرمزگان فقط کیش نیست عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس، با اشاره به مشکلات معیشتی مردم استان هرمزگان در کنار ظرفیت‌های فراوان خلیج فارس، گفت: افرایش فقر و بیکاری در این استان به موجب عدم نگاه مردمی به اقتصاد است، دولت بی تدبیر امید باید بداند که هرمزگان فقط کیش نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/202104103740173200.jpg افرایش,فقر,و,بیکاری,در,هرمزگان,در,پی,عدم,نگاه,مردمی,به,اقتصاد/,هرمزگان,فقط,کیش,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  منصور آرامی در نشست علنی امروز یکشنبه (٢٩ فروردین) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، گفت: امید است در این ماه عزیز برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و رفع ویروس منحوس کرونا دعا کنیم. روز 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی است که نامگذاری آن از ابتکارات امام راحل(ره) بود، در شرایطی که ارتش با کارشکنی‌های مختلف داخلی و خارجی مقابله می‌کند، این روز را خدمت همه نیروهای نظامی کشور، ارتشیان غیور و خانواده‌های معزز آنها تبریک عرض می‌کنم.

ارتش در کنار سپاه پاسبان‌های تیز بین برای حفظ کیان و امنیت جمهوری اسلامی

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، افزود: یاد و خاطره شهید بزرگوار شهید صیاد شیرازی را نیز گرامی می‌دارم و جا دارد در این روز که به نام ارتش نامگذاری شده است، تلاش و کوشش نیروهای ارتش از بخش‌ها و یگان‌های مختلف قدردانی به عمل آوریم. ارتش امروز در کنار سپاه پاسداران در شرایط سیاسی و جغرافیایی به حق پاسبان‌های تیز بین و نظاره گرهای هوشمندی برای حفظ کیان و امنیت جمهوری اسلامی هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس یازدهم اظهار کرد: دستاوردهای ارتش در حوزه های مختلف ستودنی است و به سهم خود از همه ارتشیان گرامی و شریف به ویژه دلاور مردان غیور دریایی، هوایی و دریابانی که در شرایط سخت آب و هوایی در استان هرمزگان خدمت می‌کنند و حافظ مرزهای کشور هستند، خسته نباشید و خداقوت می‌گوییم.

وی تصریح کرد: البته از مهمترین مسائلی که در خصوص ارتشیان باید گفته شود، وضعیت معیشتی ارتشیان و خانواده‌های محترم آنها است که باید بپذیریم در این حوزه کم کاری شده است و جا دارد مجلس به دولت در جهت کمک به این نهاد مهم امنیتی و نظامی کشور توجه بیشتر نماید.

آرامی اضافه کرد: روز 10 اردیبهشت، روز ملی «خلیج فارس» نامگذاری شده است، شاید فلسفه نامگذاری این روز که مصادف با اخراج پرتغالی‌ها از تنگه هرمز و خلیج فارس در سال 1621 میلیاردی بود، امروز چندان موضوعیتی نداشته باشد اما به لطف الهی و همت نیروهای نظامی و مردم مرزنشین خلیج فارس هیچ کشوری توان تعرض به این پهنه آبی را ندارد لکن مصائب مربوط به خلیج فارس امروز چیزهای دیگری است.

لزوم استفاده از ظرفیت دریا و آب‌های خلیج فارس در راستای اقتصاد و توسعه دریا محور

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بر همین اساس نخست؛ توجه به امنیت خلیج فارس همواره اولویت اول منطقه بوده لذا جا دارد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان دارا و رئیسی علمداران مبارزه با استکبار در آب‌های خلیج فارس، بر حفظ آن تاکید داشته باشیم. دیگر، استفاده از ظرفیت دریا و آب های خلیج فارس در راستای اقتصاد و توسعه دریا محور در بخش‌های صنایع، تجارت، ترانزیت، کشاورزی و آب، گردشگری و ورزش و صید و صیادی از مسائل مهمی است که متاسفانه مغفول مانده است.

وی افزود: همچنین لازم است توجه به معیشت زندگی مردم ساکن سواحل شمالی خلیج فارس و جزایر همیشه ایرانی از اولویت های دیگر است، که متاسفانه در مقایسه با اهمیت ژئوپلتیک یا جغرافیای سیاسی به مردم ساحل نشین توجه نشده است و مردم ساکن این مناطق با نابه سامانی های فراوان اقتصادی و معیشتی روبه رو هستند و همچنان صدایشان به گوش مرکز نرسیده است.

افرایش فقر و بیکاری در هرمزگان به موجب عدم نگاه مردمی به اقتصاد

آرامی یادآور شد: متاسفانه بی توجهی به عمق مشکلات مردم و عدم نگاه مردمی به اقتصاد موجب وضع نابه سامان شده است. بسیار متاسف هستم که آمار خانوارهای تحت پوشش کمیته امام (ره) در استان هرمزگان عددی بسیار نگران کننده است، رتبه بالای فقر و بیکاری در هرمزگان زیبنده این مردم نیست. امروز میلیون‌ها متر مکعب آب از خلیج فارس شیرین سازی می‌شود اما همان مردم جزیره قشم و شهرهای بندر خمیر و بسیاری از نقاط استان با مشکل بی آبی روبه رو هستند، امروز سرمایه گذاری های فراوان صنعتی در استان و بخش‌های فولاد، کشتی سازی، بندر، مناطق آزاد، نفت و گاز انجام شده است لکن آمار بیکاری و فقر بسیار بالاست لذا این به معنای بی توجهی به اقتصاد مردمی است.

نماینده مردم بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، افزود: امروز میلیون ها متر مکعب آب از این استان استخراج می‌شود و بزرگترین پالایشگاه‌های تولید بنزین و نفت در این استان قرار دارد لکن بخش اندکی از شهرها و روستاهای استان از نعمت گاز بهره مند هستند و این یعنی بی توجهی به اقتصاد مردمی.

هرمزگان فقط کیش نیست

وی افزود: بارها درباره کمبودهای کمی و کیفی، امکانات آموزشی، درمانی، و راهای روستا در کنار جزیره کیش، صحبت کردیم و تذکر دادیم و گفتیم که هرمزگان فقط کیش نیست. این استان صدها روستا و شهر کوچک و بزرگ دارد، شهرهایی که حتی اسم آنها را نشنیده‌اید لذا برای یکبار مردم را صاحبان این نظام و انقلاب بدانید. البته از این دولت بی تدبیر و امید بیش از این انتظار نیست زیرا این دولت با مردم بیگانه شده و خود را با چند عدد و رقم سرگرم کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوعی که اخیرا در استان در اثر خشکسالی و بی آبی اتفاق افتاد، گفت: آتش سوزی های مکرر در باغات مناطق به دلیل کمبود امکانات اطفای حریق بود که موجب بروز خسارات فراوان شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet