خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1400/01/29 13:35:47
سرویس صحن
دهنوی در تذکر شفاهی:

مجلس بودجه کافی برای حقوق سربازان اختصاص داد/ دولت بودجه تامین حقوق سربازان را نمی دهد

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه مجلس در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مجموعاً ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد برای تامین حقوق سربازان تصویب کرد، گفت: ستاد کل نیروهای مسلح می گوید که دولت این پول را نمی دهد و آن را در اولویت آخر گذاشته است.
مجلس بودجه کافی برای حقوق سربازان اختصاص داد/ دولت بودجه تامین حقوق سربازان را نمی دهد عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه مجلس در قانون بودجه سال 1400 مجموعاً 5 هزار و 600 میلیارد برای تامین حقوق سربازان تصویب کرد، گفت: ستاد کل نیروهای مسلح می گوید که دولت این پول را نمی دهد و آن را در اولویت آخر گذاشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105332367663.jpg مجلس,بودجه,کافی,برای,حقوق,سربازان,اختصاص,داد/,دولت,بودجه,تامین,حقوق,سربازان,را,نمی,دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید محسن دهنوی در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 فروردین) مجلس شورای اسلامی در اخطاری به رئیس جمهور به موجب پایمال شدن حقوق سربازان گفت: در بررسی و تصویب بودجه سال 1400 به همت مجلس حقوق سربازان 4 برابر افزایش یافت و با توجه به اینکه 350 هزار نفر به سربازی می روند و علی رغم اینکه به فرآیند سربازی اشکال وارد است، اما در این فرآیند سربازی مشکل دار نیز حقوق سربازان پرداخت نمی شود. بدین معنی که سربازی که باید 60 تا 90 درصد حقوق پایه دریافت داشته باشد که مبلغ یک میلیون و 800 هزار تومان می شود، اما 350 هزار تومان دریافت می کند. آیا با این حقوق می توان زندگی کرد؟

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم ادامه داد: به قانون بودجه سال جاری در قالب تبصره 14 در حدود 3 هزار میلیارد از یک سو و 2 و 600 میلیارد در جای دیگر که مجموعاً 5 هزار و 600 میلیارد است، بابت تامین حقوق سربازان اضافه شد تا در سال 1400 پرداختی سربازان براساس قانون صورت گیرد، اما با پیگیری های بنده، ستاد کل نیروهای مسلح  می گوید که دولت این پول را نمی دهد و آن را در اولویت آخر گذاشته است و در این خصوص سازمان برنامه و بودجه به سازمان هدفمندی یارانه ها پاسکاری می کند و سازمان هدفمندی یارانه ها می گوید این موضوع اولویت آخر ما است.

وی افزود: در این کشور اولویت اول رسیدگی به استخر نهاد ریاست جمهوری و 300 هزار میلیارد تومان رانت جهانگیری به دلار 4200 تومانی می باشد و حقوق سرباز در اولویت آخر قرار می گیرد، در حالی که مجلس مصوب کرده است ولی آنها می گویند ما قبول نداریم. امام راحل می فرمایند: «نمی شود از شما پذیرفت که قانون را قبول ندارید، غلط می کنید قانون را قبول ندارید، قانون شما را قبول ندارد».

دهنوی بیان کرد: مجلس مصوب کرده که باید حقوق سربازان در سال 1400 پرداخت شود، بنابراین دولت و آقای روحانی موظف هستند که قانون را اجرا کنند، لذا از ریاست مجلس تقاضا می شود که پیگیر این موضوع باشند، چرا که خیلی از این سربازان عزیز از اقشار ضعیف می باشند.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: مگر فرزندان آقایان مسئولان و آقازاده ها به سربازی می روند، خیلی از آنها به نحو دیگری دوره سربازی را طی می کنند، اما بسیاری از اقشار ضعیف سربازی می روند و به این حقوق نیاز دارند، بنابراین مجلس نقش خود را ایفا کرده است و از ریاست مجلس تقاضا می شود که پیگیری کنند که حقوق سربازان براساس مصوبه مجلس پرداخت شود تا بخشی از درد و آلام سربازان عزیز برطرف شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، خطاب به معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در این خصوص با آقای نوبخت صحبت می کنم، چرا که سربازان ما در حال حاضر از حداقل معیشت ها حتی برای رفت و آمد به پادگان نیز محرومند. همچنین وضعیت لباس دادن، وضعیت خوراک و سایر خدمات آنها مناسب نیست که در این خصوص مجلس به درستی و خوب توجه کرد که باید وضعیت معیشتی سربازان افزایش پیدا کند، چراکه این عزیزان در خدمت نظام هستند و وظیفه ما این است که به آنها رسیدگی کنیم.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه مجلس تامین منابع کرده و این تامین منابع نیز قوی بوده و از منابع واهی نیست، اینکه سازمان برنامه و بودجه تفسیر دیگری داشته باشد، کار بدی است، بنابراین لازم است دولت درخصوص افزایش حقوق سربازان اقدامات لازم را انجام دهد و امید است که دولت با رسیدگی به سربازان، محرومین و مستضعفان در سال آخر عاقبت بخیر شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet