هدر اصلی
1400/01/29 16:18:28
سرویس سیاسی
الهیان با صدور پیامی به مناسبت روز ارتش:

ارتش همچون دژی مستحکم و با سینه‌های ستبر از کیان کشور جانانه دفاع می کند

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس در پیامی روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.
ارتش همچون دژی مستحکم و با سینه‌های ستبر از کیان کشور جانانه دفاع می کند رئیس کمیته حقوق بشر مجلس در پیامی روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100888428498.jpg ارتش,همچون,دژی,مستحکم,و,با,سینه‌های,ستبر,از,کیان,کشور,جانانه,دفاع,می,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی  در پیامی گرامیداشت  ۲۹  فروردین روز ارتش را تبریک گفت.

متن پیام نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس در مجلس یازدهم به شرح زیر است:

۲۹ فروردین  به فرمان رهبر کبیر انقلاب روز ارتش نام گرفت. بی شک این نامگذاری یکی از درخشان‌ترین و هوشمندانه‌ترین اقدامات عظیم حضرت امام راحل بود واین فرمان خردمندانه حضرت امام  باعث اقتدار و استحکام ارتش شد که امروز به برکت انقلاب اسلامی ارتش حزب الله به این جایگاه والا دست‌ یافته و این سعادتی بود برای ملت ایران که فرزندان جان‌برکف آنها  همچون دژی مستحکم و با سینه‌های ستبر در کنار آنان ایستاده و از کیان این مملکت جانانه دفاع کنند.

آری این فرزندان ملت روزی در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس از سوسنگرد، خرمشهر ،جنوب کشور، تا کوه های بازی دراز غرب کشور رودرروی دشمنِ تا بنِ دندان مسلح مقتدرانه می‌ایستند و مصداق آن اینست که روزی در جبهه‌های خدمت‌رسانی در بطن و متن مردم مانده در سیلاب، و این جز معنای دقیق "ارتش فدای ملت" نبوده و نخواهد بود.

اینگونه است که مقام معظم رهبری فرمودند:  "ارتش در گلستان، قبل از ستاد بحران حضور پیدا کرد، قبل از اینکه پای ستاد بحران به آنجا برسد، ارتش آنجا حضور داشت؛ «حُصُونُ‌ الرَّعِیَّة» یعنی اینها. فقط هم این حضور، حضور آلات و وسایل و مانند اینها نبود؛ [بلکه] جسمشان، بدنشان، توان جسمانی‌شان در خدمت مردم بود. سرهنگ ارتشی خم می‌شود که یک پیرمرد پایش را بگذارد روی پشت او، سوار [کامیون] بشود! ببینید اینها چیزهایی است که می‌ماند، در حافظه‌ی تاریخ گم نمی‌شود؛ این را ملّت ایران دیدند، این «حُصُونُ‌ الرَّعِیَّة» است؛ این یعنی ارتش وقتی می‌گوید «ارتش فدای ملّت» صادق است در این کلام، دارد کار می‌کند؛ اینها ارزش‌هایی است که وجود دارد "

اینجانب بعنوان یک خادم و خدمتگزار در خانه ملت ضمن تبریک روز ارتش و گرامیداشت یاد شهدای والا مقام این نهاد مقدس تقدیر و تشکر از خانواده شهدای ۸ سال دفاع مقدس و دیگر عرصه‌ها همانند مدافعان حرم و مدافعان سلامت، توفیق روزافزون برای تمامی ارتشیان با بصیرت این مرز و بوم  را از خداوند متعال خواستارم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet