هدر اصلی
1400/01/29 16:59:21
سرویس اقتصادی
ایزدخواه:

طرح عرضه خودرو در بورس در کمیسیون صنایع تعیین تکلیف شد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تعیین تکلیف طرح عرضه خودرو در بورس در قالب اصلاح ماده ۴ طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: براساس این طرح شورای رقابت قیمت پایه عرضه خودرو در بورس کالا را تعیین می‌کند.
طرح عرضه خودرو در بورس در کمیسیون صنایع تعیین تکلیف شد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تعیین تکلیف طرح عرضه خودرو در بورس در قالب اصلاح ماده 4 طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: براساس این طرح شورای رقابت قیمت پایه عرضه خودرو در بورس کالا را تعیین می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009100212163092.jpg طرح,عرضه,خودرو,در,بورس,در,کمیسیون,صنایع,تعیین,تکلیف,شد Icana

روح اله ایزدخواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اصلاح طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون متبوعش، گفت: هرچند ماده 4 طرح ساماندهی خودرو اعاده شده از شورای نگهبان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس اصلاح شد، اما گزارش کمیسیون در صحن علنی برای رفع ابهام بار دیگر به کمیسیون ارجاع شد که این ماده در جلسه امروز دوباره بررسی و اصلاح شد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در تشریح اصلاحات انجام گرفته در ماده 4 افزود: در شرایطی که بازار خودرو با عدم تعادل مواجه شده و تقاضا برای انواع خودرو بنا به تشخیص شورای رقابت بیشتر از عرضه آنها باشد، خودرو سازان مکلفند انواع خودروهای تعیین شده توسط شورای رقابت را، صرفا از طریق بورس کالا عرضه کند.

وی با بیان اینکه قیمت پایه عرضه خودرو در بورس کالا، قیمت مصوب شورای رقابت است، اضافه کرد: براساس این طرح فروش خودروهای خریداری شده از بورس کالا تا مدت ۳ سال پس از زمان خرید، مشمول مالیات به میزان سی درصد (۳۰) قیمت خریداری شده می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: 30 درصد از منابع حاصل از مابه التفاوت قیمت پایه و فروش خودروها در بورس کالا، صرف توسعه حمل و نقل عمومی با اولویت خرید داخل و جایگزینی خودروهای فرسوده می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: ۷۰ درصد از منابع باقی مانده نیز بصورت تسهیلات قرض‌الحسنه و با یارانه تسهیلات با موعد باز پرداخت حداکثر پنج ساله با ترتیب اولویت طرح های افزایش شمارگان تولید خودروهای مشمول این ماده، اعطای مشوق های صادراتی، طرح‌های اعلامی خودروسازان به منظور کاهش وابستگی به واردات قطعات خودرو، طراحی و تجاری سازی پلتفرم های خودرویی با حداقل مشارکت مالی ۳۰ درصدی خودروسازان، توسعه فناوری های جدید خودرویی بویژه خودروهای تمام برقی و ترکیبی هیبریدی) و طرح های بومی سازی قطعات در تمامی رشته‌های صنعتی که با تضمین خرید محصول همراه هستند در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان با حداقل ۵۱ درصد سهام بخش خصوصی ایرانی جهت تحقیق، توسعه و تجاری سازی قرار می‌گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet