هدر اصلی
1400/01/29 17:33:59
سرویس اقتصادی
میرتاج‌الدینی در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه؛

عملکرد منابع و مصارف سال 1399 صندوق توسعه ملی با حضور شهید‌زاده بررسی شد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: جلسه امروز این کمیسیون با حضور شهید‌زاده  رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی برای بررسی عملکرد منابع و مصارف سال ۱۳۹۹ این صندوق برگزار شد.
عملکرد منابع و مصارف سال 1399 صندوق توسعه ملی با حضور شهید‌زاده بررسی شد نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: جلسه امروز این کمیسیون با حضور شهید‌زاده  رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی برای بررسی عملکرد منابع و مصارف سال 1399 این صندوق برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105150624826.jpg عملکرد,منابع,و,مصارف,سال,1399,صندوق,توسعه,ملی,با,حضور,شهید‌زاده,بررسی,شد Icana

سید محمد رضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز عصر کمیسیون متبوع خود گفت: این جلسه با حضور شهیدزاده رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی برای بررسی عملکرد منابع و مصارف سال 1399 این صندوق برگزار شد.

وی ادامه داد: صندوق توسعه ملی براساس سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه پنجساله پنجم توسعه با هدف تبدیل منابع مختلف کشور به ثروت های پایدار در قالب تسهیلات به بخش های غیر دولتی تشکیل شد.

میرتاج‌الدینی تصریح کرد: مطابق اولین مصوبه حدود 20 درصد از منابع حاصل از فروش نفت به صندوق واریز می‌شد و هر سال میزان درصد این مبلغ افزایش پیدا می‌کرد که در سال 1400 سهم صندوق توسعه ملی به 38 درصد رسید.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: منابع نفتی با ذخیره‌سازی در صندوق برای سرمایه‌گذاری های مولد هزینه می‌شود و در اصل برنامه تسهیلات به بخش خصوصی به ویژه در مناطق غیر توسعه یافته با نرخ سود کمتری پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: بعد از پایان گزارش شهید‌زاده، نمایندگان پیشنهادات و سوالات خود را با هدف ارتقا کارکرد صندوق و نحوه بازگشت بدهی های دولت به آن مطرح کردند. بخشی از منابع صندوق توسعه ملی به صورت بدهی در اختیار دولت قرار دارد و قرار شده، امسال دولت بدهی‌های خود را به این صندوق بپردازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet